IV Niedziela Zwykła

29.01.2023

Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu tam mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nieszlachetnie urodzone według świata oraz wzgardzone, i to, co w ogóle nie jest, wyróżnił Bóg, by to, co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, aby jak to jest napisane, „w Panu się chlubił ten, kto się chlubi”. (1 Kor 1, 26-31)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE       

 1. W tym tygodniu kończymy wizytę kolędową w naszej Parafii. Więcej informacji podajemy w drukowanej wersji ogłoszeń.
 2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy św. święcimy świece, także świece dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. W przypadku dzieci wyjeżdżających na ferie zimowe, prosimy, by poświęcenia dokonać w kościołach, w których w tym dniu będzie się uczestniczyć we Mszy św.
 3. Także w najbliższy czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, I Krąg Domowego Kościoła zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele. Prosić o to będziemy w czasie wieczornej Mszy św. i następującego po nim nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udamy się po porannej Mszy św. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych od godz. 17.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencjach pokoju na Ukrainie, w świecie i naszej Ojczyźnie oraz powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem pierwszosobotnim Bractwa Świętego Szkaplerza.
 6. Z prawdziwą dumą i radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę w bydgoskiej katedrze, Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił posługi lektoratu dwom naszym parafianom: Jarosławowi Synakowi i Dariuszowi Tkaczykowi. Nowym lektorom Kościoła Bydgoskiego życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji powierzonego im zadania.
 7. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W tym tygodniu w czwartek, w godzinach popołudniowych, biuro będzie zamknięte.
 8. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 9. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i świadczoną pomoc.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 11. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na luty.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Zwykła

Plan Kolędy w naszej Parafii

Poniedziałek 30 stycznia od godz. 15.30

 • Maciaszka (od ul. Wierzbowej numery nieparzyste) – 1 ksiądz,
 • Maciaszka (od ul. Pagórek numery nieparzyste) – 2 ksiądz.

Wtorek 31 stycznia od godz. 15.30

 • Maciaszka (od ul. Wierzbowej numery parzyste) – 1 ksiądz,
 • Maciaszka (od ul. Pagórek numery parzyste) – 2 ksiądz.

Środa 1 lutego od godz. 15.30

 • na zaproszenie Parafian, u których z różnych powodów nie było odwiedzin duszpasterskich – 1 ksiądz.