Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024

Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. (Kol 3,1-4)

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto chrześcijan.

Z tej okazji składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią,

będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów,

mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu opromienia życie każdego z nas,

pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu.

Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej świątyni,

 życzymy radosnego świętowania oraz błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 2. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia, aż do soboty, w naszym kościele, o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego przeżycia w kościele Godziny Bożego Miłosierdzia.
 4. W najbliższy piątek ze wzglądu na oktawę wielkanocną nie obowiązują nas przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W pierwszy piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.30.
 8. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Parafii i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem pierwszosobotnim Rodziny Szkaplerznej.
 9. Poświęcenie pierwszokomunijnych strojów w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 10. Już dzisiaj informujemy, że w dniach od 19 do 20 kwietnia przeżywać będziemy w naszej Parafii nawiedzenie łaskami słynącej figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Program przygotowania do uroczystości i samego nawiedzenia podamy w najbliższym czasie.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, poświęconym czasem, służbą i talentem przyczynili się do tak pięknego przeżycia przez nas czasu Triduum Paschalnego. Słowa szczególnego uznania za pełną oddania posługę kierujemy pod adresem tych, którzy przygotowali ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy zakrystiance Pani Dorocie, organiście Panu Markowi i chórowi parafialnemu, kantorom, ceremoniarzowi Panu Sebastianowi, obecnym przy ołtarzu w czasie sprawowanych liturgii nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, lektorom, ministrantom, a także pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim w czasie procesji rezurekcyjnej i prowadzącym księdza z Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i pełne wiary przeżycie obchodów Triduum Paschalnego.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary, także te, które wpływają na parafialne konto. Bóg zapłać!
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 16. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 17. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Józefa Kranza i śp. Ks. Prałata Romana Kneblewskiego.

Plik PDF do bobrania: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego