V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024

Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą. Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serca. A jeśli serce oskarża nas, to przecież Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko. Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, to mamy ufność w Bogu, a o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. Przykazanie zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał. Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa On w nas, poznajemy po Duchu, którego nam dał. (1 J 3, 18-24)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj Ireneusz obchodzi kolejną rocznicę urodzin. Naszą wdzięczną modlitwą otoczmy jego samego, całą posługę kapłańską, upraszając dla Jubilata dary Ducha Świętego oraz potrzebne zdrowie, a także Boże błogosławieństwo dla rodziców, rodzeństwa oraz całej rodziny. Już za niedługo, bo w niedzielę 19 maja, Ks. Ireneusz świętować będzie 25 rocznicę święceń kapłańskich.
 2. W sobotę, 27 kwietnia, nasz Chór Parafialny uczestniczył w IX Ekumenicznym Przeglądzie Pieśni Wielkanocnych zorganizowanym przez Ewangelickie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe w Bydgoszczy i Parafię Ewangelicko-Augsburską w Bydgoszczy. Chórzystom i Panu Markowi – naszemu organiście i dyrygentowi – dziękujemy za ich dotychczasowe zaangażowanie, które dotyczyło naszej wspólnoty, ale także niejednokrotnie przekraczało granice naszej Parafii.
 3. Od najbliższej środy zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele: we wszystkie niedziele oraz w Uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00.
 4. Do chorych udamy się wyjątkowo w pierwszy czwartek miesiąca, tj. 2 maja, po porannej Mszy św.
 5. W najbliższy czwartek – w trakcie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 i następującej po nim Mszy św. – będziemy się modlić w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W piątek przypada Uroczystość Matki Boskiej Królowej Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czasie wszystkich Mszy św. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. – którą odprawimy o godz. 17.30!!! – rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Rodziny Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie nocnej modlitwy, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni, dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 8. Organizujemy rekolekcje dla dziewcząt (od lat 14) w Zakopanem w dniach od 18 do 23 lipca br. Chętne osoby proszone są o kontakt z Siostrą Gabrielą.
 9. Przedszkole Dzieciątka Jezus przy ul. Ornej 6 zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego. 
 10. Dziękujemy za złożone ofiary, także te, które wpływają na parafialne konto. Bóg zapłać!
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do wtorku oraz w czwartek od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek w godzinach popołudniowych Biuro Parafialne będzie nieczynne!
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Jana Woźniaka.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Wielkanocna