22.01.2023
Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: „Ja jestem od Pawła, a ja od Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa”. Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. (1 Kor 1, 10-13. 17)
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
- Trwa wizyta kolędowa u Parafian. Więcej informacji podajemy w drukowanej wersji ogłoszeń.
- Przeżywamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17). Podobnie jak we wcześniejszych latach, w najbliższą środę, 25 stycznia o godz. 18.00, odbędą się w naszym kościele ekumeniczne nieszpory, z udziałem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka i duchownych zrzeszonych Pomorsko-Kujawskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej.
- Biskup Bydgoski, Krzysztof Włodarczyk zaprasza na uroczystości 80 rocznicy śmierci Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika – 26 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 do kościoła pod jego wezwaniem na bydgoskim Miedzyniu (ul. Nakielska 303).
- Nabożeństwo ekumeniczne w Parafii Ewangelicko-Metodystycznej przy ul. Pomorskiej 41 w Bydgoszczy (w kaplicy zimowej) odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Pastor Janusz Olszański serdecznie zaprasza.
- Spotkanie V Kręgu Domowego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
- Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Przypominamy, że we wszystkie czwartki w czasie kolędy Biuro Parafialne w godzinach popołudniowych będzie zamknięte!!!
- Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
- Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i świadczoną pomoc.
- Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
- Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
- Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Jadwigę Lewandowską, śp. Halinę Wojnar i śp. Tadeusza Peplińskiego, którego pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 Mszą św. w naszym kościele. Po Mszy św. pogrzeb na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Tańskich.
Plik PDF do pobrania: III Niedziela Zwykła
Plan Kolędy w naszej Parafii
Poniedziałek 23 stycznia od godz. 15.30
- Jeżynowa (od ul. Jagodowej) – 1 ksiądz,
- Truskawkowa (od ul. Maciaszka), następnie ul. Jeżynowa (od ul. Wiśniowej) – 2 ksiądz.
Wtorek 24 stycznia od godz. 15.30
- Paprocia (od ul. Jeżynowej) i następnie ul. Bluszczowa (od numerów początkowych) – 1 ksiądz,
- Bluszczowa (od numerów końcowych) – 2 ksiądz.
Czwartek 26 stycznia od godz. 15.30
- Hebanowa (od ul. Maciaszka) i następnie ul. Akacjowa (od ul. Sosnowej) – 1 ksiądz,
Piątek 27 stycznia od godz. 15.30
- Makowa (od ul. Paprociej) – 1 ksiądz,
- Szczytowa (od ul. Pagórek) – 2 ksiądz.
Sobota 28 stycznia od godz. 13.00
- Wiśniowa (od ul. Nakielskiej numery nieparzyste) – 1 ksiądz,
- Wiśniowa (od ul. Nakielskiej numery parzyste) – 2 ksiądz (od godz. 15.00 – tylko 1 ksiądz na przemian ze stroną nieparzystą)!!!
Poniedziałek 30 stycznia od godz. 15.30
- Maciaszka (od ul. Wierzbowej numery nieparzyste) – 1 ksiądz,
- Maciaszka (od ul. Pagórek numery nieparzyste) – 2 ksiądz.
Wtorek 31 stycznia od godz. 15.30
- Maciaszka (od ul. Wierzbowej numery parzyste) – 1 ksiądz,
- Maciaszka (od ul. Pagórek numery parzyste) – 2 ksiądz.
Środa 1 lutego od godz. 15.30
- na zaproszenie Parafian, u których z różnych powodów nie było odwiedzin duszpasterskich – 1 ksiądz.