V Niedziela Zwykła

05.02.2023

Tak mówi Pan: „Dziel swój chleb z głodnym, do domu wprowadź biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziej i nie odwracaj się od współziomków. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pańska iść będzie za tobą. Wtedy zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On rzeknie: „Oto jestem!” Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem”. (Iz 58, 7-10)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE       

 1. W czwartek, 9 lutego, zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej w naszej Parafii adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy o godz. 15.00. równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.15.
 2. W najbliższą sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem XXXI Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.30 będzie okazja do przyjęcia sakramentu chorych. Zachęcamy do tego nie tylko chorych, ale także wszystkie osoby w podeszłym wieku. Pamiętajmy, że należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być wolnym od grzechu ciężkiego, by godziwie przyjąć sakrament chorych.
 3. Bardzo dziękujemy osobom, które pomogły w posprzątaniu świątecznej dekoracji naszej świątyni.
 4. Dziękujemy za czas Kolędy, za otwarte serce, miłe przyjęcie nas w Waszych domach, złożone ofiary i każdą życzliwość. Bóg zapłać.
 5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na opłaty za ogrzewanie kościoła. W najbliższym czasie powinniśmy uregulowaliśmy w Kurii Diecezjalnej nasze coroczne zobowiązania finansowe na rzecz naszej Diecezji i Kościoła powszechnego, czyli ponad 38 tysięcy złotych. Płacąc teraz, możemy skorzystać z ulgi, by zaoszczędzić ponad tysiąc złotych.
 6. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W tym tygodniu w czwartek, w godzinach popołudniowych, ze względu na przypadającą adorację, Biuro będzie zamknięte.
 7. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 8. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary i świadczoną pomoc.
 9. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 10. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 11. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Głowacką.

Plik PDF do pobrania: V Niedziela Zwykła