II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

07.04.2024

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wielka łaska spoczywała na wszystkich. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze uzyskane ze sprzedaży, i składali je u stóp apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. (Dz 4, 32-35)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego przeżycia w kościele Godziny Bożego Miłosierdzia.
 2. Poświęcenie pierwszokomunijnych strojów odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 4. w dniach od 19 do 20 kwietnia przeżywać będziemy w naszej Parafii nawiedzenie łaskami słynącej figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Program nawiedzenia podany jest w drukowanej wersji ogłoszeń parafialnych na stronie 2.
 5. W związku z nawiedzeniem figury Św. Michała Archanioła w naszej Parafii od najbliższej środy rozpoczynamy modlitwę nowennową. Przeżywać ją będziemy każdego dnia, aż do czwartku. 18 kwietnia, zarówno po porannej jak i wieczornej Mszy św.
 6. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali w domu parafialnym.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 19.15 w sali w domu parafialnym.
 9. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary, także te, które wpływają na parafialne konto. Bóg zapłać! Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, będą zbierane ofiary bieżące rachunki za energię i ogrzewanie kościoła, a także na wystrój i przygotowanie kościoła do nawiedzenia figury Św. Michała Archanioła.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

 

MICHAŁ ARCHANIOŁ NA NOWO ZDOBYWA POLSKĘ I SERCA POLAKÓW

PRZYBYŁ DO NASZEJ OJCZYSTEJ ZIEMI Z WŁOSKIEGO SANKTUARIUM

NA GÓRZE GARGANO i PRZYBYWA DO DIECEZJI BYDGOSKIEJ

GDZIEKOLWIEK SIĘ POJAWI,

TŁUMY LUDZI MODLĄ SIĘ I PROSZĄ O JEGO POMOC W WALCE ZE ZŁEM.

POLACY ODKRYWAJĄ NA NOWO JEGO WIELKOŚĆ.

Św. Michał, najważniejszy spośród aniołów obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. Bł. Bronisław Markiewicz, założyciel Zgromadzenia Zakonnego Księży Michalitów uważał za Ojcami Kościoła, że św. Michał po Matce Bożej odbiera największą cześć w niebie. Peregrynacja figury pochodzącej z sanktuarium w Monte Sant’ Angelo, rozpoczęła się w 2013 roku.

 PROGRAM NAWIEDZENIA

W PARAFII PW. NMP Z GÓRY KARMEL W BYDGOSZCZY

19-20 KWIETNIA 2024

 

I dzień – piątek – 19 kwietnia:

 17.30 – Nabożeństwo oczekiwania

18.00 – Przyjazd figury, procesja do kościoła, powitanie (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia

19.30 – Czuwanie modlitewne

21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia (prowadzi Ks. Michalita)

21.30 – Całonocne czuwanie modlitewne

 II dzień – sobota – 20 kwietnia:

   7.30 – Msza św.

  9.00 – Czuwanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

10.00 – Czuwanie Marianek, ministrantów i pozostałych dzieci

12.00 – Różaniec z Aniołami ze szczególnym udziałem ludzi starszych i chorych

15.00 – Koronka do św. Michała Archanioła i modlitwy do św. Michała Archanioła

16.00 – Msza św. pożegnalna połączona z Aktem Zawierzenia Parafii.