Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela Zwykła

14.07.2024

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”. I mówił do nich: „Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”. Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. (Mk 6, 7-13)

W drugą niedzielę miesiąca wdzięczną modlitwą otaczajmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej połączone z nowenną przed naszym odpustem parafialnym dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy jeszcze w poniedziałek po wieczornych Mszach św.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej prosi o pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu w wokół kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 4. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona we wtorek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Kanonik Kazimierz Drapała, a kazanie wygłosi Ks. Kanonik Jerzy Ptach – to nasi dostojni Jubilaci.
 5. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz i zapisały się w Biurze Parafialnym prosimy by zajęły miejsca z przodu kościoła, a po uroczystości odpustowej odebrały pamiątki, które będą wyłożone przy figurze Św. Jana Pawła II.
 6. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków. W kruchcie wystawiony jest kosz na kwiatki.
 7. Po Mszy św. odpustowej, wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej, zapraszamy na poczęstunek i koncert zespołu Posłani przez Pana. Prosimy o pomoc w organizacji świątecznego stołu. Dotyczy to wypieku ciast, przygotowaniu smalcu, ogórków itd. W tym roku zmówiliśmy grochówkę, którą przygotuje wojsko. Nie mamy już możliwości by zorganizować kuchnię wojskową, w której moglibyśmy, jak dotychczas, ugotować zupę. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, który wyszedł z propozycją włączenia się Parafian do wypieku ciast (placków itp.), chleba, przygotowania smalcu, małosolnych i kwaszonych ogórków itp., prosi o dostarczenie tych produktów we wtorek od godz. 14.00 do 15.00 do sali w domu parafialnym.
 8. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym.
 9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy coroczną Akcję Święty Krzysztof – 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr, który przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja potrwa do niedzieli 28 lipca. Ofiary na ten cel można od przyszłej niedzieli wrzucać do skarbony pod chórem, pod figurą św. Antoniego z Padwy, natomiast w przyszłą niedzielę również do puszek przed kościołem.
 10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na nowy rok studiów 2024/2025. Rekrutacja trwa do 18 września br. Więcej informacji na plakacie zawieszonym w gablocie ogłoszeń.
 11. Dziękujemy za składane ofiary.
 12. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godzinach od 10.00 do 12.00. W czasie wakacji w czwartki po południu jest nieczynne.
 13. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XV Niedziela Zwykła

 Akt oddania się Matce Bożej Szkaplerznej

O najchwalebniejsza Dziewico Maryjo, Matko szkaplerza świętego! Oto ja, niegodny zaszczytu nazywania się Twoim sługą ośmielony Twoją dobrocią i pragnieniem służenia Tobie, obieram Cię za moją jedyną i najlepszą Matkę i Orędowniczkę. Wobec Trójcy Przenajświętszej, Ciebie, mojego Anioła Stróża uroczyście odnawiam przyrzeczenia, które złożyłem Tobie, Matko Najświętsza, w dniu przyjęcia szkaplerza świętego. Pragnę wiernie i gorliwie służyć Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi przez całe moje życie. Składam Ci również synowskie podziękowanie za to, żeś mnie spośród tych milionów dusz, poprzez szkaplerz święty, zaliczyć raczyła do umiłowanych dzieci swoich. Przyrzekam Ci i postanawiam, że pragnę pozostać wiernym Twoim synem, całym sercem Cię kochać oraz naśladować Cię w cnocie i pobożności. Przyjmij Matko Najświętsza, tę moją ofiarę i spraw łaskawie, aby szkaplerz święty, który noszę stał się dla mnie znakiem Twej szczególnej opieki, ochroną przed grzechem, tarczą przed atakami nieprzyjaciela, zachętą do praktykowania cnoty i środkiem do osiągnięcia zbawienia. Proszę Cię o to przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.