XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022

Najmilszy: Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych. Dla niej znoszę niedolę aż do więzów jak złoczyńca; ale słowo Boże nie uległo skrępowaniu. Dlatego znoszę wszystko przez wzgląd na wybranych, aby i oni dostąpili zbawienia w Chrystusie Jezusie razem z wieczną chwałą. Nauka to zasługująca na wiarę: Jeżeliśmy bowiem z Nim współumarli, wespół z Nim i żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, wespół z Nim też królować będziemy. Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego. (2 Tm 2, 8-13)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po Mszy św. o godz. 7.30. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 3. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 4. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 poprowadzą Dzieci Maryi, zwane Mariankami. Zapraszam dziewczynki do włączenia się do grupy Dzieci Maryi. Najbliższe spotkanie będzie 15 października o godz. 10.15 w sali parafialnej. Siostra Gabriela serdecznie zaprasza.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Początek w czwartek o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 8. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej, odbędzie się w najbliższą sobotę 15 października o godz. 9.30 w kościele.
 9. Parafia Św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku zapraszamy na wykłady Ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza z bioetyki. W cyklu wykładów będą podejmowane takie zagadnienia jak: od kiedy człowiek, transplantacje – nowy sposób miłości bliźniego, kiedy umiera człowiek, człowiek chory i cierpiący w parafii. Pierwsza prelekcja 13 października, o godz. 19.00. Plan kolejnych spotkań wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
 10. Przedszkole Dzieciątka Jezus, działające przy parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej na Miedzyniu, przypomina o możliwości całorocznego zapisu dzieci.
 11. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 12. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary.
 14. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 15. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 16. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Gadomskiego.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykłą

 

Przedszkole Dzieciątka Jezus

zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

Przedszkole jest placówką publiczną, zapewnia opiekę, naukę i zabawę w rodzinnej atmosferze.

 

Placówka oferuje atrakcyjne zajęcia we wszystkich grupach wiekowych:

 • język angielski,
 • rytmikę,
 • terapię logopedyczną,
 • religię.

 

Prowadzone są również dla dzieci kółka zainteresowań:

 • kółko szachowe,
 • kółko plastyczne,
 • kółko muzyczne,
 • kółko teatralne,
 • kółko matematyczne,
 • kółko taneczne,
 • kółko języka niemieckiego.

 

Przedszkole posiada własną kuchnię, zapewnia zdrowe i smaczne posiłki. Na terenie placówki są dwa atrakcyjne place zabaw.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

 

Przedszkole Dzieciątka Jezus

 1. Orna 6

Bydgoszcz-Miedzyń

tel. 52 373 38 39