XXIX Niedziela Zwykła

16.10.2022

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”. (Łk 18, 1-8)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj w czasie wszystkich Mszy św. świadectwo daje pracująca obecnie w naszej Parafii Siostra Gabriela, której towarzyszy Siostra Agnieszka Podles, która przez wiele lat była na misjach w Paragwaju.
 2. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po Mszy św. o godz. 7.30. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 5. W najbliższą sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie Św. Jana Pawła II.
 6. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej, odbędzie się w najbliższą sobotę 22 października o godz. 9.30 w kościele.
 7. Siostra Gabriela zaprasza na spotkanie Marianek w sobotę o godz. 9.30 w domu parafialnym.
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.15 w sali w plebanii odbędzie się kolejne spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy. Zapraszamy obecnych członków LSO oraz wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę związaną z posługą przy ołtarzu. Spotkania prowadzą nasi parafialni ceremoniarze.
 9. W przyszłą niedzielę, kolejną Niedzielę Misyjną, po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na rzecz misji i nabyć kalendarze misyjne na 2023 rok.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania śladami św. Siostry Faustyny. Tym razem udamy się do Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu. Po drodze zwiedzimy także atrakcje Wągrowca. Koszt: 90 zł. od osoby (w tym przejazd oraz ubezpieczenie). Wyjazd w dniu 11 listopada o godz. 6.00. Autobus będzie podstawiony przy kościele od ul. Spacerowej. Wszystkich chętnych do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu prosimy o zapisywanie się w Biurze Parafialnym i uiszczenia opłaty 9 listopada..
 11. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 12. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary.
 14. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 15. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 16. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata Śp. Andrzeja Wasielaka, którego pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek o godz. 13.30 na Cmentarzu Nowofarnym.

Plik do pobrania: XXIX Niedziela Zwykłą