XXVII Niedziela Zwykła

02.10.2022

Dokądże, Panie, wzywać Cię będę, a Ty nie wysłuchujesz? Wołać będę ku Tobie: «Krzywda mi się dzieje», a Ty nie pomagasz? Czemu każesz mi patrzeć na nieprawość i na zło spoglądasz bezczynnie? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie. I odpowiedział Pan tymi słowami: „Zapisz widzenie, na tablicach wyryj, by można było łatwo je odczytać. Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi; a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie. Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności”. (Ha 1, 2-3; 2, 2-4)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w najbliższą sobotę o godz. 7.00, na zakończenie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 2. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 4. Dzisiaj w kruchcie kościoła, zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. oraz nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • kandydatów do bierzmowania, pozostałą młodzież, dzieci i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem różańcowym.
 1. W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Początek o godz. 19.30 w sali parafialnej w plebanii.
 2. W piątek w liturgii obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej, odbędzie się w najbliższą sobotę 8 października o godz. 9.30 w kościele.
 4. W najbliższą sobotę 8 października, o godz. 10.15 rozpoczynamy spotkania dla służby liturgicznej – ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy. Zapraszamy obecnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza oraz wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę związaną z posługą przy ołtarzu. Spotkania będą prowadzić nasi parafialni ceremoniarze. Gorąco zachęcamy do udziału.
 5. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 9 października, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 poprowadzą Dzieci Maryi, zwane Mariankami. Zapraszam dziewczynki do włączenia się do grupy Dzieci Maryi. Najbliższe spotkanie będzie 15 października o godz. 10.15 w sali parafialnej. Siostra Gabriela serdecznie zaprasza.
 7. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 8. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów zakupu relikwiarium (gablotki do ekspozycji relikwii) i relikwiarza Św. Rafała Kalinowskiego, karmelity.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 11. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXVII Niedziela Zwykłą