XV Niedziela Zwykła

11.07.2021

Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi:
oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom.
Zaprawdę, bliskie jest Jego zbawienie
dla tych, którzy Mu cześć oddają,
i chwała zamieszka w naszej ziemi.
(Ps 85)

W dzisiejszą niedzielę naszą modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców, którzy w ostatnim, trudnym czasie, wspierali i wspierają naszą Parafię modlitwą, cierpieniem, pracą, dobrą radą i ofiarami materialnymi. Niech dobry Bóg za ich dobre i hojne serce szczodrze im błogosławi i darzy potrzebnymi łaskami.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Trwamy w modlitwie nowennowej przed naszym parafialnym odpustem. Jest to zarazem nowenna przygotowująca naszą wspólnotę do przyjęcia w dniu odpustu, relikwii Apostołki Bożego Miłosierdzia, Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Nowennę, połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia, przeżywamy: dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni do odpustu, po wieczornych Mszach św.
 3. We wtorek, 13 lipca o godz. 18.00, Różańcem św. rozpoczniemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 4. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona piątek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie tegoroczny neoprezbitera, Hubert Kowalewski, ze Zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a Paulo. Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na zagrożenia epidemiczne, nie przewidujemy odpustowej agapy (poczęstunku) i koncertu po Mszy św. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym. W tym dniu nie obowiązują nas przepisy dotyczące wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W związku z tym, że w pandemicznym czasie nie było okazji do spotkań – zapraszamy na letnie spotkanie członków Żywego Różańca diecezji bydgoskiej. Odbędzie się ono w sobotę, 17 lipca o godz. 12.00 w Sanktuarium Szensztackim na Piaskach w Bydgoszczy. Rozpoczynamy Msza św. i różańcem św., po którym nastąpi wspólnotowe spotkanie. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich członków Róż Różańcowych.
 6. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy coroczną Akcję Święty Krzysztof – 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr, który przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja potrwa od przyszłej niedzieli, aż do niedzieli, 25 lipca. Ofiary na ten cel można również wrzucać – od przyszłej niedzieli do skarbony pod chórem, pod figurą św. Antoniego z Padwy, natomiast w niedzielę 25 lipca również do puszek przed kościołem.
 8. Nad Kanałem Bydgoskim, przy Galerii Miedzyń, ulica Nakielska 86, odbywają się koncerty. Dzisiaj o godz. 12.00, koncert szantowy połączony z licznymi atrakcjami dla dzieci. O godz. 19.00, w tym samym miejscu, koncert dla wszystkich którzy lubią posłuchać muzyki klasycznej, tang, najpiękniejszych melodii z musicali i szlagierów filmow
 9. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Do końca wakacji nie będzie dodatkowego dyżuru w czwartek popołudniu.
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Dziękujemy za złożone ofiary. Dziękujemy za przekazaną nam makulaturę. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pozyskał z niej 600 zł, które przekazał na pokrycie kosztów zakupu relikwiarium do relikwiarza Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Bóg zapłać!
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 13. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 14. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Marian Krause, śp. Dorota Specht, wieloletnia organistka w naszym kościele oraz śp. Henryk Wolf. Pogrzeb śp. Doroty Specht, rozpocznie się Mszą św. (poprzedzoną Różańcem św.) w poniedziałek, o godz. 10.00 w kościele pw. Bł. Michała Kozala w Bydgoszczy. Dalsze ceremonie pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ul. Tańskich. Pogrzeb śp. Henryka Wolfa rozpocznie się Mszą św. w środę o godz. 11.00, w kaplicy cmentarnej, na cmentarzu przy ul. Tańskich.

Plik PDF do pobrania: XV Niedziela Zwykłą

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.