XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie,
pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą. (Ps 23)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
  2. Od dzisiaj rozpoczynamy coroczną Akcję Święty Krzysztof – 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr, który przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy. Akcja potrwa do przyszłej niedzieli. Ofiary na ten cel można od dzisiaj wrzucać do skarbony pod chórem, pod figurą św. Antoniego z Padwy, natomiast w przyszłą niedzielę również do puszek przed kościołem.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Nowo zakupione samochody, motory i rowery pobłogosławimy o godz. 15.00. Zapraszamy na nabożeństwo w intencji wszystkich użytkowników dróg, w czasie którego odmówimy m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Potem nastąpi poświęcenie pojazdów na terenie przykościelnym. Składkę zbieraną w trakcie nabożeństwa przeznaczamy na wsparcie Akcji Święty Krzysztof. Nabożeństwo nie zastępuje Mszy św. i nie zwalnia z obowiązku niedzielnego w niej uczestnictwa.
  4. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Do końca wakacji nie będzie dodatkowego dyżuru w czwartek popołudniu.
  5. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowych ku czci NMP z Góry Karmel oraz przyjęcia relikwii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Sekretarki i Apostołki Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy paniom, które posprzątały kościół. Dziękujemy chórowi, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej i Akcji Katolickiej. Dziękujemy osobom, które ufundowały relikwiarz i relikwiarium do relikwii Św. Siostry Faustyny. Dziękujemy pani Elżbiecie za wykonanie portretu Św. Faustyny. Dziękujemy Siostrom zakonnym, pani Dorocie, panu Markowi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu naszego parafialnego święta. Bóg zapłać!
  8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
  9. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
  10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Elżbieta Łapka. Jej pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek o godz. 9.00, Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: XVI Niedziela Zwykłą

 

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.