XV Niedziela Zwykła

12.07.2020

Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55,10-11)

 

W dzisiejszą niedzielę naszą modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców,

którzy w ostatnim, trudnym czasie, wspierali i wspierają naszą Parafię

modlitwą, cierpieniem, pracą, dobrą radą i ofiarami materialnymi.

Niech dobry Bóg za ich dobre i hojne serce szczodrze im błogosławi

i darzy potrzebnymi łaskami.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W najbliższy poniedziałek przypada 13. lipca. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek o godz. 18.00 w kościele.
 3. Trwamy na nowennie przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy: dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w dni powszednie, do środy włącznie, po wieczornych Mszach św..
 4. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Jerzy Gugała, misjonarz, który w ubiegłym roku przygotowywał nas do nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. W tym roku wyjątkowo, ze względu na zagrożenia epidemiczne, nie przewidujemy odpustowej agapy (poczęstunku) i koncertu po Mszy św. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 5. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków.
 6. W przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy coroczną Akcję Święty Krzysztof – 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr, który przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiary na ten cel można również wrzucać – w przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem oraz także od przyszłej niedzieli aż do 26. lipca włącznie, do skarbony pod chórem, pod figurą św. Antoniego z Padwy.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, w łączności z nowenną przed naszym odpustem parafialnym,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dziękuje wszystkim parafianom za dołączenie się do zbiórki makulatury. Uzbieraliśmy 970 kg. Całość uzyskanych pieniędzy, w kwocie 145 zł i 50 gr, zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu publicznych toalet w domu parafialnym.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 6. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszły z tego świata: śp. Irena Nowicka, której pogrzeb rozpocznie się w poniedziałek 13. lipca o godz. 11.00 Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym; śp. Jadwiga Goźlińska, której pogrzeb rozpocznie się we wtorek 14. lipca o godz. 11.00 Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym i śp. Genowefa Białowąs, której pogrzeb rozpocznie się w środę 15. lipca o godz. 11.00 Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: XV Niedziela Zwykła