XIV Niedziela Zwykła

05.07.2020

„Wy nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha,

jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.

Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego,

ten do Niego nie należy.”

(Rz 8, 9)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przypada, w naszej Parafii, czas diecezjalnej, codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpoczniemy równocześnie w kościele i w kaplicy Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00; w kościele o godz. 17.15.
 2. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz.: 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 3. Dzisiaj, podobnie jak w ubiegłych latach, po Mszach św. siostry i bracia ze wspólnot neokatechumenalnych z Bydgoszczy, zbierają ofiary na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci – Wakacje z Panem Bogiem.
 4. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed naszym parafialnym odpustem. Modlitwę nowennową przeżywać będziemy: w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w pozostałe dni po wieczornych Mszach św..
 5. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona w czwartek, 16 lipca, o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie Jerzy Gugała, misjonarz, który w ubiegłym roku przygotowywał nas do nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Będzie on z nami już od przyszłej niedzieli. W tym roku wyjątkowo, ze względu na zagrożenia epidemiczne, nie przewidujemy odpustowej agapy (poczęstunku) i koncertu po Mszy św. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 6. W trakcie odpustowej procesji, bardzo prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków.
 7. Przypominamy, że Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 17-18 września br. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu toalet, który mimo starań, znacznie przekroczył kwotę 30 tys. złotych.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 5. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Krause.

Plik PDF do pobrania: XIV Niedziela Zwykła