XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020

Wy nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.

(Rz 8, 9)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu, od środy 1. lipca przechodzimy do wakacyjnego porządku Mszy św. w naszym kościele. W niedziele będą one odprawiane o 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w soboty o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w naszym kościele – do wtorku po wieczornej Mszy św..
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, którą wygłosi Ks. Prałat Janusz Mnichowski, długoletni proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy oraz ojciec duchowny, najpierw w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, potem w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Temat prelekcji dotyczyć będzie osoby, posługi i dzieła Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia – na podstawie osobistych kontaktów przeżyć i kontaktów prelegenta. Początek spotkania w najbliższy poniedziałek, 29. czerwca zaraz po wieczornej Mszy św.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że do 2. lipca, na parkingu od strony ul. Grajewskiej, odbędzie się coroczna  zbiórka makulatury. Tym razem obostrzono warunki jej przeprowadzenia. Ze względu na pandemię, nie wolno wrzucać do pojemnika kartonów, starych książek, czy czasopism o pożółkłych kartkach oraz zeszytów i książek nie pozbawionych twardych okładek. Bardzo prosimy o przestrzeganie podanych wymogów. Do pojemników należy wrzucać tylko książki o miękkich okładkach z białymi kartkami, zeszyty pozbawione sztywnych okładek, reklamówki, foldery, ulotki, zapisane białe  kartki papieru, gazety.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. w czasie nabożeństwa eucharystycznego będziemy się modlić prosząc o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek około godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych, których prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym (najlepiej telefonicznie). Po południu okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 (w kościele). Po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy kolejną, całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy wraz z Bractwem Świętego Szkaplerza w sobotę o godz. 7.00 pierwszosobotnim nabożeństwem. Prosimy bardzo o zapisywanie się na wybrane godziny nocnego czuwania. Lista wyłożona jest w kruchcie.
 7. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, przypada w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie rozpoczniemy równocześnie w kościele i w kaplicy Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00; w kościele o godz. 17.15.
 8. Msza św. odpustowa w naszym kościele zostanie odprawiona w czwartek, 16 lipca, o godz. 18.00. W tym roku wyjątkowo, ze względu na zagrożenia epidemiczne, nie przewidujemy odpustowej agapy (poczęstunku) i koncertu po Mszy św. Osoby, które chcą w tym dniu przyjąć szkaplerz, prosimy o zapisanie się w Biurze Parafialnym.
 9. Zapraszamy na próbę Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej.
 10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ogłasza nabór na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 17-18 września br. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 12. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary. Bóg zapłać!
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 14. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na lipiec.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 16. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XIII Niedziela Zwykła