Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12.05.2024

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16, 15-20)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ireneusz Staniszewski świętować będzie 25 rocznicę święceń kapłańskich, natomiast w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ks. Kanonik Kazimierz Drapała dziękować będzie Panu Bogu za 65 lat święceń kapłańskich.
 2. Dzisiaj obchodzimy w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 medalami 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, nadanym – na wniosek Ks. Proboszcza – przez Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka zostaną wyróżnieni zasłużeni członkowie naszej Parafii. Po Mszy św. nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00 – w najbliższy poniedziałek wyjątkowo o godz. 17.45!; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. W łączności z nabożeństwami majowymi, przeżywamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą w liturgii uroczyście świętować będziemy w przyszłą niedzielę.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30, do grona ministrantów zostanie włączona grupa przygotowujących się od kilku miesięcy kandydatów.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w najbliższy poniedziałek, 13 maja, na inaugurację nabożeństw fatimskich w naszej Parafii. W tym dniu nabożeństwo majowe w łączności z różańcem fatimskim o godz. 17.45!, następnie Msza św. i procesja ze świecami do figury Matki Bożej.
 7. Spotkania dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej:
 • w poniedziałek i wtorek (13 i 14 maja – według ustalonych godzin),
 • w sobotę (18 maja – godz. 11.00) – katecheza w sali w domu parafialnym,
 • w piątek (24 maja – godz. 16.30) – I Spowiedź Święta dla dzieci (obie grupy) i ich rodzin.
 1. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 2. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w budynku parafialnym.
 3. Z radością informujemy, że dzięki wsparciu Siostry Marty, przełożonej domu Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, życzliwości Siostry Lucyny Lubińskej,przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nasza Parafia otrzymała z watykańskiej Kongregacji do Spraw Świętych, relikwie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki, doktora Kościoła oraz jej rodziców, Świętych Zelii i Ludwika Martin. Relikwie są już w domu parafialnym. Przed uroczystym wprowadzeniem relikwii, które planujemy w nasz odpust parafialny, powinniśmy wykonać specjalny relikwiarz i zakupić relikwiarium (ozdobna skrzynka). W przygotowaniu jest również obraz Świętej Tereski i jej Świętych Rodziców.
 4. Organizujemy rekolekcje dla dziewcząt (od lat 14) w Zakopanem w dniach od 18 do 23 lipca br. Chętne osoby proszone są o kontakt z Siostrą Gabrielą.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary, także te, które wpływają na parafialne konto. Bóg zapłać!
 6. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 7. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie odeszli z tego świata: śp. Wojciech Neja, śp. Zenon Nowotka i śp. Urszula Bogumiła Barczak.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego