VI Niedziela Wielkanocna

05.05.2024

Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4, 7-10)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ireneusz Staniszewski świętować będzie 25 rocznicę święceń kapłańskich, natomiast w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ks. Kanonik Kazimierz Drapała dziękować będzie Panu Bogu za 65 lat święceń kapłańskich.
 2. Dzisiaj w kruchcie kościoła, po każdej Mszy św. zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Zapraszamy młodzież maturalną, ich rodziny i przyjaciół do wspólnej modlitwy maturzystów i za maturzystów, o dobre wyniki egzaminów oraz rozeznane dalszych wyborów życiowych, dzisiaj, tj. 5 maja (niedziela) do bydgoskiej katedry na godz. 20.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 7. W środę, 8 maja, obchodzimy w liturgii Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
 8. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 9. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w budynku parafialnym.
 10. Od najbliższego piątku, w łączności z nabożeństwami majowymi, przeżywać będziemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszłą sobotę 11 maja: o godz. 9.00 kl. I szkoły średniej, o godz. 10.00 kl. VIII i o godz. 11.00 kl. VII w sali w domu parafialnym.
 12. W przyszłą niedzielę obchodzimy w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 medalami 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, nadanym – na wniosek Ks. Proboszcza – przez Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka zostaną wyróżnieni zasłużeni członkowie naszej Parafii. Po Mszy św. nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej.
 13. Z radością informujemy, że dzięki wsparciu Siostry Marty, przełożonej domu Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, nasza Parafia otrzyma relikwie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki, doktora Kościoła. W związku z tym powinniśmy zakupić relikwiarz i relikwiarium. W przygotowaniu jest również obraz Świętej Tereski.
 14. Organizujemy rekolekcje dla dziewcząt (od lat 14) w Zakopanem w dniach od 18 do 23 lipca br. Chętne osoby proszone są o kontakt z Siostrą Gabrielą.
 15. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bydgoskiej zaprasza na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne do Kotliny Kłodzkiej oraz w Dolomity w północnych Włoszech. Szczegóły i zapisy przez stronę: mlodziez.bydgoszcz.pl Wstępne zapisy do 5 maja.
 16. Dziękujemy za złożone ofiary, także te, które wpływają na parafialne konto. Bóg zapłać! Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 17. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 18. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 19. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 20. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 21. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: VI Niedziela Wielkanocna