18.02.2018
Jezus udając się na pustynię, by odbyć czterdziestodniowy post, prowadzony był przez Ducha Świętego. Mógł się oprzeć każdej pokusie szatańskiej, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem, której nie zdołał naruszyć zły duch. Nasza wielkopostna pokuta swoje motywy znajduje w wierze i w miłości do Boga. Nie może być pustym gestem ani czynnością niewolniczą, wymuszoną zewnętrznymi okolicznościami, choćby nawet świętymi. Przez chrzest, który nas wybawił z potopu grzechu, staliśmy się przybranymi dziećmi Boga, kierowanymi przez Ducha Bożego, i dlatego autentyczne chrześcijańskie nawrócenie dokonuje się w wolności i radości.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
- We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45, zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi, które głosić będzie dla nasPrałat Adam Kątny.
- Zapraszamy także na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: z udziałem dzieci w piątek o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18.00.
- W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby najbliższy piątek, był DNIEM MODLITWY I POSTU W INTENCJI POKOJU W DEMOKRATYCZNEJ REPUBLICE KONGA I W POŁUDNIOWYM SUDANIE zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę podczas piątkowych Mszy św. i nabożeństw Drogi Krzyżowej.
- We wtorek, o godz. 17.00, w kaplicy Sióstr odbędzie się nabożeństwo ku czci współzałożycielki Zgromadzenia bł. Marii Józefy.
- Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję zatytułowaną: Karol Wojtyła – nie tylko papież, którą wygłosi prof. zw. dr hab. Andrzej Dyszak – Kierownik Katedry Gramatyki i Semantyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Początek spotkania w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 10 (po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30). Zaproszenie na wykład
- Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
- Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
- Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej.
- Dziękujemy za złożone ofiary.
- Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary pieniężne na wsparcie pracy misjonarzy.
Po Mszach św. będą zbierane ofiary pieniężne do puszek na wsparcie pracy misjonarzy. - Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
- Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
- Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych.