XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2016

Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei – wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: „Twoja wiara cię ocaliła”. Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

Wdzięczną modlitwą otoczmy dzisiaj wszystkich dobroczyńców naszej Parafii, którzy ją wspierają swoją modlitwą, cierpieniem, radą, bezinteresowną pracą, dobrym słowem i ofiarami materialnymi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce z okazji Dnia Papieskiego zbierane są ofiary pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Popołudniu organizowana jest V Bydgoska Karoliada. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św., z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.15, kandydaci do bierzmowania, młodzież pozostałych klas gimnazjalnych i szkół średnich w miarę możliwości uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych: Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.00 w sali na parafialnej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii, Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej, Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 4. 15 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. O bydgoskich obchodach możemy się dowiedzieć z plakatu zamieszczonego w gablocie ogłoszeń.
 5. Zespół Ewangelizacyjny Ruchu Światło-Życie zaprasza na rekolekcje. Szczegóły na plakacie.
 6. Zapraszamy na spotkania z Pismem Świętym w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej. Informacje na plakacie.
 7. Już dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 18 października po wieczornej Mszy św. w kościele. 
 8. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii.
 11. Módlmy się za zmarłych parafian, sympatyków naszego kościoła oraz naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykła