XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2023

Bracia: Umiem cierpieć biedę, umiem też korzystać z obfitości. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, korzystać z obfitości i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku. A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę. Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków. Amen. (Flp 4, 12-14. 19-20)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św. o godz. 7.30. Różaniec z udziałem dzieci (szczególnie uczniów kl. II i III) w tym tygodniu poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 4. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym. Do rozpoczęcia śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość czytania nut! Zachęcamy Panie i Panów, starszych i młodszych. Próby odbywają się regularnie raz w tygodniu. Informacje na ten temat znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.
 5. Spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
 6. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania w dniu 21.10 br. po sanktuariach Kujaw – Inowrocław, Pieranie, Strzelno i Markowice. Koszt 85 zł (w tym ubezpieczenie i wstępy) płatne do 18.października w Biurze Parafialnym. Zbiórka pielgrzymów 21 października o godz. 7.00 przed kościołem od ul. Spacerowej.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na naszym Cmentarzu Parafialnym, w intencji wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na cmentarzu, zostanie odprawiona o godz. 13.30! W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
 9. Bardzo prosimy lektorów, kandydatów na lektorów, szafarzy oraz pozostałych panów, a także panie o pomoc w przeprowadzeniu składki w czasie Mszy św. na cmentarzu.
 10. W związku z ogromnymi kosztami śmieci z cmentarza, bardzo prosimy – przy okazji zbliżającej się Uroczystości wszystkich Świętych – by choć pewną część zużytych zniczy czy wkładów ze zniczy oraz opakowań po nich, zabrać i wrzucić do domowych odpadów. Jest to oczywiście propozycja, prośba, a nie wymóg.
 11. W związku z porządkowaniem grobów, uprzejmie prosimy o uporządkowanie spraw związanych z przedłużeniem ważności miejsc na naszym cmentarzu. Termin dzierżawy niektórych miejsc – o czym od wielu lat regularne przypominamy – dawno upłynął. W związku z tym przypominamy, że po upływie 20 lat nieopłacony grób przechodzi ponownie do dyspozycji administrującego cmentarzem – w tym przypadku Parafii pw. NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy – i będzie użyty do pochówku, niezależnie od tego, czy postawiony jest na nim pomnik, czy też nie.
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję. w poniedziałek – 30 października – po wieczornej Mszy św. Tematem spotkania będzie: Co wspólnego mają Bóg ze zbożem, a ksiądz z księżycem. Prelekcje poprowadzi profesor Andrzej DYSZAK z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
 13. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
 14. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 15. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 16. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 17. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 18. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykła

Tajemnice Różańca Świętego

Tajemnice radosne (poniedziałki i soboty)

I Zwiastowanie NMP
II Nawiedzenie św. Elżbiety
III Narodzenie Jezusa
IV Ofiarowanie w świątyni
V Znalezienie w świątyni

Tajemnice światła (czwartki)

I Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
II Objawienie siebie na weselu w Kanie Galilejskiej
III Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
IV Przemienienie na górze Tabor
V Ustanowienie Eucharystii

Tajemnice bolesne (wtorki i piątki)

I Modlitwa w Ogrójcu
II Biczowanie
III Cierniem ukoronowanie
IV Droga Krzyżowa
V Śmierć na Krzyżu

Tajemnice chwalebne (środy i niedziele)

I Zmartwychwstanie Pana Jezusa
II Wniebowstąpienie
III Zesłanie Ducha Świętego
IV Wniebowzięcie Maryi
V Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi