XXVIII Niedziela Zwykła

10.10.2021

Modliłem się i dano mi zrozumienie, przyzywałem, i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości. Oceniłem ją wyżej nad berła i trony i w zestawieniu z nią za nic uznałem bogactwa. Nie zrównałem z nią drogich kamieni, bo wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku, a srebro przy niej będzie poczytane za błoto. Umiłowałem ją nad zdrowie i piękność i wolałem mieć ją aniżeli światło, bo blask jej nie ustaje. A przybyły mi wraz z nią wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w jej ręku.  

(Mdr 7, 7-11)

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Naszą wdzięczną modlitwą ogarnijmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy szczególnie w piątki na godz. 18.00.
 2. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Następnie po Mszy św. pojedynczo bądź rodzinnie, będzie można oddać cześć relikwiom naszego wielkiego, świętego Rodaka.

Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek w środę o godz. 18.00 w kościele.
 2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi św. i przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą sobotę 16 października o godz. 9.00 w kościele. Wraz z dziećmi zapraszamy także rodziców.
 3. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. W czwartek dodatkowy, popołudniowy dyżur od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary. W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy nowe organy – marki Viscount – do naszego kościoła. Poprzednie, ponad 23-letnie, popsuły się i definitywnie odmówiły posłuszeństwa. Przy okazji zakupiliśmy także mniejszy instrument do kaplicy cmentarnej. Całość inwestycji wyniosła 39 tys. złotych. Powyższą kwotę będziemy spłacać w ratach od 1 marca 2022 roku. Kolejne składki z drugich niedziel miesiąca przeznaczać będziemy na ten cel.
 6. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 7. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Emilię Wiśniewską.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.