XXVIII Niedziela Zwykła

11.10.2020

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie (…)

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
(Ps 23)

 W drugą niedzielę miesiąca wdzięczną modlitwą otoczmy dzisiaj

wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w Klasycznym Rycie Rzymskim Msza Trydencka. Zapraszamy wszystkich miłośników liturgii do udziału i bliższego poznania skarbca Tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatomskie. Początek we wtorek o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 6. Biskup Bydgoski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Bydgoskiej do dołączenia do projektu Pod biało-czerwoną. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Potrzebna jest odpowiednia ilość głosów, dlatego zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona . Głosy poparcia można oddawać do 11. listopada br.
 7. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek 19. października na Mszę św. o godz. 18.00 do kaplicy w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody 18 w Bydgoszczy.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek o godz. 19.15 w plebanii,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 5. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Bydgoszczy, Ks. dr Marcin Jiers, przypomina, że „wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos”. Przy wejściach do kościoła (w kruchcie i zakrystii) oraz na chórze zamontowano łokciowe dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykła