XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019

Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei, wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: „Twoja wiara cię ocaliła”. Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

Naszą wdzięczną modlitwą otaczajmy dziś wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. o godz. 17.30. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci w piątki o godz. 18.00. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 4. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Siostry Misjonarki organizują zbiórkę zwykłych i elastycznych bandaży, niepotrzebnych telefonów komórkowych, tabletów i okularów. Skrzynki wystawione są w kruchcie kościoła przez cały miesiąc październik. Więcej informacji na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach świata będzie przeżywany Światowy Dzień Misyjny. Decyzją Stolicy Apostolskiej, już od 93 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi można wesprzeć młode Kościoły na terytoriach misyjnych. W naszej Parafii po wszystkich Mszach św. zbierać będziemy do puszek datki na ten cel.
 6. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się w dniach od 15 do 17 listopada oraz od 22 do 24 listopada br. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00. Zakończenie obiadem w niedzielę. Koszt 160 zł. Zapisy u Ks. Andrzeja Marmurowicza (tel. 534 681 213).
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Ministrantów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii.
 4. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXVIII Niedziela Zwykła