XXVII Niedziela Zwykła

02.10.2016

Nieraz jak prorok Habakuk wołamy do Boga: Oto ucisk i przemoc… Krzywda mi się dzieje, a Ty nie odpowiadasz. Pan zachęca proroka, ale też każdego z nas, by w obliczu cierpienia wytrwać w wierze, złożyć w Nim całą nadzieję. Dla tego, kto wierzy, naprawdę nie ma nic niemożliwego: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej górze: «przesadź się w morze», a byłaby wam posłuszna. Wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie zmartwychwstałym.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Październik to czas modlitwy różańcowej.
 • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele:
  • w niedziele o godz. 17.00,
  • w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00,
  • w soboty po porannej Mszy św.,
  • kandydaci do bierzmowania, młodzież pozostałych klas gimnazjalnych i szkół średnich w miarę możliwości uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi,
  • z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.15.
 • Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 1. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej będzie miało miejsce dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji pracowników oświaty 3 października o godz. 18.00 w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W czwartek w czasie Mszy św. i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz nowych, licznych i świętych powołań do służby Bożej w kapłaństwie, zakonie i na misjach. Na modlitewne czuwanie zaprasza I Krąg Domowego Kościoła. W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą do chorych. Po południu od godz. 16.45 do 18.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych.
 4. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. przyjętym pierwszopiątkowym zwyczajem rozpocznie się całonocna adoracja przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Nasze czuwanie zakończymy w sobotę rano około godz. 7.10 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby, które chcą wziąć udział w adoracji prosimy o zapisy.
 5. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodniej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 16.00 na plebanii,
 • Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Rekolekcje dla Żywego Różańca odbędą się w domu rekolekcyjnym na Piaskach w dwóch terminach: od 4 do 6 listopada 2016 i od 11 do 13 listopada 2016. Zapisy u Ks. Prałata Michała Andrzejewskiego: 509 340 692 lub e-mail: swrodzina@gniezno.opoka.org.pl.
 2. Fundacja Wiatrak wraz z Kurią Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XVI Dzień Papieski oraz V Bydgoską Karoliadę. W niedzielę 9 października o godz. 13.00 w Parafii pw. Św. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy zostanie odprawiona Msza św., a następnie o godz. 16.00 w Hali Łuczniczka rozpocznie się V Bydgoska Karoliada, czyli rozgrywki turniejowe reprezentacji dekanatów Diecezji Bydgoskiej.
 3. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 6. Dobremu Bogu polecajmy naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu odszedł z tego świata śp. Marek Górski.

Plik PDF do pobrania : XXVII Niedziela Zwykła