XXVII Niedziela Zwykła

08.10.2023

O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. Na koniec, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to bierzcie pod rozwagę. Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami. (Flp 4, 6-9)

W drugą niedzielę miesiąca wdzięczną modlitwą ogarniamy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św. o godz. 7.30. Różaniec z udziałem dzieci (szczególnie uczniów kl. II i III) w tym tygodniu poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 4. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym. Do rozpoczęcia śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość czytania nut! Zachęcamy Panie i Panów, starszych i młodszych. Próby odbywają się regularnie raz w tygodniu. Informacje na ten temat znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w najbliższy piątek na ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Modlitwę rozpocznie różaniec o godz. 18.00.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w sobotę 14 października w sali w domu parafialnym. Młodzież z klas VII o godz. 9.30; z klas VIII o godz. 10.30; z klas I szkoły średniej o godz. 11.30.
 7. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 8. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00 w sali w nad zakrystią. Zapraszamy obecnych członków LSO oraz wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę związaną z posługą przy ołtarzu. Spotkania prowadzą nasi parafialni ceremoniarze.
 9. Katecheza dla uczniów klas II szkoły podstawowej w sobotę 14 października o godz. 11.00 w sali w domu parafialnym (wejście od ogrodu).
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania w dniu 21.10 br. po sanktuariach Kujaw – Inowrocław, Pieranie, Strzelno i Markowice. Koszt 85 zł (w tym ubezpieczenie i wstępy) płatne do 18.października w Biurze Parafialnym.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 16. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 17. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świta śp. Małgorzatę Kłobukowską.

Plik PDF do pobrania: XXVII Niedziela Zwykła

Modlitwa za Ojczyznę

(Modlitewnik „Droga do nieba”, nr 10.4)

Boże, Ojcze nasz i wszystkich ludzi! Błogosław Ojczyźnie naszej. Strzeż jej wolności. Rozbudzaj poczucie społecznej sprawiedliwości, rozpalaj wzajemną bratnią miłość i wykorzeniaj zgubne nałogi. Pomoc Twoja, Boże, niech będzie zawsze z nami, abyśmy czyniąc sobie ziemię ojczystą poddaną nie zapomnieli o ojczyźnie wiecznej i o więzi z całą ludzkością. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.

 • Zachowaj, Panie, Ojczyznę naszą.
 • Która w Tobie, Boże mój, nadzieję pokłada.
 • Ześlij jej, Panie, pomoc z przybytku swego.
 • Z nieba wysokiego ją wesprzyj.
 • Niech nie bierze nad nią góry nieprzyjaciel.
 • A duch nieprawości niechaj jej nie szkodzi.
 • Niech Bóg sprowadzi pokój do jej domów.
 • I bezpieczeństwo do jej posiadłości.
 • Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
 • A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.

 Módlmy się: Prosimy Cię, Panie, za przyczyna Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i za wstawiennictwem świętych Patronów naszych, ochraniaj Ojczyznę naszą od wszelkich przeciwności, gdy całym sercem korzy się przed Tobą, zasłoń ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich. Pomoc Boża niech będzie zawsze z nami. Amen.