XXVII Niedziela Zwykła

03.10.2021


        Bracia: Widzimy Jezusa, który mało co od aniołów był mniejszy, chwałą i czcią uwieńczonego za mękę śmierci, iż z łaski Bożej zaznał śmierci za każdego człowieka. Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko istnieje, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienia. Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, od Jednego wszyscy pochodzą. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazywać ich braćmi swymi. (Hbr 2, 9-11)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 2. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, którą wykonał dla naszej Parafii Pan Aleksander Dętkoś.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz ze Wspólnotami Domowego Kościoła organizują dzisiaj przed kościołem, po każdej Mszy św., zbiórkę pieniędzy do puszek. Celem jej jest pilna potrzeba ratowania życia ciężko chorej matki szóstki dzieci.
 6. W czwartek w liturgii obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Po Mszy św. pojedynczo, bądź rodzinnie, będzie można oddać cześć relikwiom naszego wielkiego, świętego Rodaka.

W tym dniu przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 1. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie oraz Archikatedry Oliwskiej. Odbędzie się ona, 9 października br. Koszt: 65 zł. od osoby (obejmuje on przejazd oraz ubezpieczenie od NW). Chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do Biura Parafialnego wraz z uiszczeniem opłaty. Termin zgłoszeń upływa 6 października. Wyjazd o godz. 6.00. Autobus podstawiony zostanie przy kościele, od strony ul. Spacerowej.
 3. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. W czwartek dodatkowy, popołudniowy dyżur od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 6. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 7. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Bartkowiaka oraz śp. Bogumiłę Błoch.

Plik PDF do pobrania: XXVII Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.