XXVII Niedziela Zwykła

04.10.2020


O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu

w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. Na koniec, bracia, wszystko,

co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to bierzcie pod rozwagę. Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie,

a Bóg pokoju będzie z wami. (Flp 4, 6-9)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 2. W środę w liturgii obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny, wspierający ubogą, a zdolną młodzież szkolną i studentów – Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Za tydzień, w niedziele 11. października o godz. 14.00, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w Klasycznym Rycie Rzymskim Msza Trydencka. Zapraszamy wszystkich miłośników liturgii do udziału i bliższego poznania skarbca Tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego.
 5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 6. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspieramy dalsze remonty i modernizacje w obiektach parafialnych.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 5. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Bydgoszczy, Ks. dr Marcin Jiers, przypomina, że „wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos”. Przy wejściach do kościoła (w kruchcie i zakrystii) oraz na chórze zamontowano łokciowe dozowniki z płynem do dezynfekcji.

Plik PDF do pobrania: XXVII Niedziela Zwykła