XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2016

Udział w Eucharystii ma nam zapewnić życie wieczne, przekształcając nasze życie obecne. Chrystus chce niwelować podziały i przepaści, jakie tworzymy między nami a innymi ludźmi. Jeśli tego dystansu, jaki nas dzieli od potrzebujących, nie przekroczymy teraz, nie zdołamy go pokonać już nigdy. Spotkanie z Jezusem ma pogłębić naszą wrażliwość na ubogich, gdyż to ich uczynił Bóg dla nas przewodnikami w drodze na łono Abrahama.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Młodzieży wydawane są dzisiaj indeksy określające drogę przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o kontrolowanie postępów w formacji swoich dzieci i pomoc w wypełnianiu ich zadań.
 2. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład prof. dr. hab. Marka Abramowicza zatytułowany: Fale grawitacyjne: kto dostanie Nobla. Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 października o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 18.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, która odbędzie się w poniedziałek o godz.19.10 – zaraz po wieczornej Mszy św.. Prelekcję wygłosi Adam Rożniakowski, który wprowadził nas w cykl spotkań łączących się z Rokiem Miłosierdzia Bożego. Tematem kolejnego spotkania będzie: PANIE ILE RAZY MAM PRZEBACZYĆ…?!.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 5. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik, czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w najbliższą sobotę po porannej Mszy św.; w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 6. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, by rodzice sami kupili dzieciom różańce.
 7. Dyżur psychologa z Fundacji Nie-zwykła w najbliższy piątek (30 września) od godz. 17.30 w sali parafialnej.
 8. Msze święte dla związków niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
 9. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji pracowników oświaty 3 października o godz. 18.00 w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych: V Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św.; Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej; Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.; Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej; Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 11. Jak już informowaliśmy, zostaliśmy poproszeni o pomoc dla chorej Agnieszki, która jest córką jednego z pracowników, którzy remontowali dach naszej plebanii. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla tej osoby.
 12. Rada Osiedla Miedzyń-Prądy informuje, iż w najbliższą środę 28 września godz. 9.00, w sali sesyjnej im. Jana Maciaszka na II piętrze w Ratuszu przy ulicy Jezuickiej 1, podczas sesji Rady Miasta będzie miało miejsce ważne dla Miedzynia i Prądów wystąpienie obywatelskie, na którym nasz przedstawiciel zaprezentuje Prezydentowi Miasta oraz Radnym nasze stanowisko dotyczące konieczności przebudowy ulicy Nakielskiej i jej wpływu na rozwój zachodniej części Bydgoszczy.
 13. Przypominamy, że intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii.
 16. Módlmy się o rychły i pełny powrót do zdrowia i naszej Ojczyzny dla posługującego w naszej Parafii Ks. Jerzego Ptacha.
 17. Dobremu Bogu polećmy także naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Gaj.

Plik PDF do pobrania: XXVI Niedziela Zwykła