XXVI Niedziela Zwykła

01.10.2023

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną. (J 10, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zmarł ks. prał. Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej i proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Wprowadzenie trumny do kościoła Świętej Trójcy w poniedziałek 2 października o godz. 18.00. Msza święta pogrzebowa we wtorek 3 października o godz. 11.30 w kościele Chrystusa Króla w Bydgoszczy (o godz. 11.00 różaniec), a po Mszy świętej ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się październik, będący miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w pierwszą sobotę miesiąca (7 października – Wspomnienie NMP Różańcowej) o godz. 7.00, w pozostałe soboty października po porannej Mszy św. o godz. 7.30. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec, od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 5. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym. Do rozpoczęcia śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość czytania nut! Zachęcamy Panie i Panów, starszych i młodszych. Próby odbywają się regularnie raz w tygodniu. Informacje na ten temat znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na godz. 18.00 na różaniec, a po nim na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.15.
 7. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano, o godz. 7.00, nabożeństwem różańcowym Rodziny Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Bardzo prosimy, by osoby zdecydowane na nocne czuwanie, zapisywały się na konkretną godzinę nocy. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 8. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na Mszę św. w intencji Parafialnej Wspólnoty Różańcowej o godz. 18.30.
 9. Siostra Gabriela zaprasza na spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 10. Spotkanie Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 11. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnego pielgrzymowania w dniu 21.10 br. po sanktuariach Kujaw – Inowrocław, Pieranie, Strzelno i Markowice. Koszt 85 zł (w tym ubezpieczenie i wstępy) płatne do 18.października w Biurze Parafialnym.
 13. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w sobotę 14 października w sali w domu parafialnym. Młodzież z klas VII o godz. 9.30; z klas VIII o godz. 10.30; z klas I szkoły średniej o godz. 11.30.
 14. Dziękujemy osobom, które w ubiegły czwartek uporządkowały teren przy kościele. Są nimi: Siostra Marta SSpS, Panie: Małgorzata Olencka, Mariola Kędzia, Urszula Janicka, Renata Nowak i Pan Marek Nowak.
 15. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na dalsze remonty w budynkach parafialnych.
 16. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 17. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 18. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 19. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 20. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świta śp. Stefanię Kosińską i śp. Ks. Prałata Bronisława Kaczmarka, Wikariusza Generalnego Diecezji Bydgoskiej.

Plik PDF do pobrania: XXVI Niedziela Zwykła