XXVI Niedziela Zwykła

26.09.2021

A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają. Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardze wiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby. Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy z pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk żniwiarzy doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi. Potępiliście i zabiliście sprawiedliwego. Nie stawiał wam oporu. (Jk 5, 1-6)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Wrześniowe nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia odbywają się od poniedziałku do najbliższego czwartku po wieczornej Mszy św. oraz dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00.
 2. W piątek rozpoczyna się październik, będący miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w najbliższą sobotę o godz. 7.00 przed poranną Mszą św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 3. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, by rodzice sami kupili dzieciom różańce.
 4. Z radością informujemy, że Pan Aleksander Dętkoś, artysta, który m.in. wyrzeźbił dla naszego kościoła płaskorzeźby NMP z Góry Karmel, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętej Rodziny, przekazał naszej Parafii pamiątkowy odlew, tablicę upamiętniającą Prymasa Tysiąclecia, Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego a zarazem 100-lecie naszej niepodległości. Z wielką wdzięcznością przyjmujemy ten wyjątkowy dar. Dziękujemy także panom, którzy dopomogli zawiesić tablicę na ścianie kościoła. Uroczyste poświęcenie tablicy nastąpi w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miasta. Początek we najbliższy wtorek, o godz. 15.00 przy sklepie LIDL na Miedzyniu.
 6. W środę przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • do chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę o godz. 7.00 Nabożeństwem Różańcowym.
 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie oraz Archikatedry Oliwskiej. Odbędzie się ona, 9 października br. Koszt: 65 zł. od osoby (obejmuje on przejazd oraz ubezpieczenie od NW). Chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do Biura Parafialnego wraz z uiszczeniem opłaty. Termin zgłoszeń upływa 6 października. Wyjazd o godz. 6.00. Autobus podstawiony zostanie przy kościele, od strony ul. Spacerowej.
 2. Spotkanie IV Kręgu Domowego Kościoła odbędzie się w najbliższy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 3. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Od czwartku powracamy także do popołudniowego dyżuru w czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Dziękujemy za złożone ofiary.
 6. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 7. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXVI Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.