XXVI Niedziela Zwykła

27.09.2020

Tak mówi Pan Bóg: „Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze”. (Ez 18, 25-28)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, by rodzice sami kupili dzieciom różańce.
 2. We czwartek rozpoczyna się październik, będący miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w sobotę w tym tygodniu o godz. 7.00 na zakończenie całonocnej adoracji. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 3. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pierwszą po wakacjach prelekcję, która odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Prelegentem będzie profesor Andrzej Dyszak. Temat spotkania: Bydgoskie kościoły w świetle ” Mostu Królowej Jadwigi”.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się wyjątkowo w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.00,
 • piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny, ustania pandemii i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Adorację zakończymy w sobotę około godz. 7.00 nabożeństwem rózańcowym.
 1. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.30,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiary pieniężne na rzecz osób poszkodowanych w pożarze na wyspie Lesbos w Grecji.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 6. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na październik.
 7. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Walerię Rabinek.

Plik PDF do pobrania: XXVI Niedziela Zwykła

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Bydgoszczy, Ks. dr Marcin Jiers, przypomina, że „wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos”. Przy wejściach do kościoła (w kruchcie i zakrystii) oraz na chórze zamontowano łokciowe dozowniki z płynem do dezynfekcji.