XXVI Niedziela Zwykła

29.09.2019

Udział w Eucharystii ma nam zapewnić życie wieczne, przekształcając nasze życie obecne. Chrystus chce niwelować podziały i przepaści, jakie tworzymy między nami, a innymi ludźmi. Jeśli tego dystansu, jaki nas dzieli od potrzebujących, nie przekroczymy teraz, nie zdołamy go pokonać już nigdy. Spotkanie z Jezusem ma pogłębić naszą wrażliwość na ubogich, gdyż to ich uczynił Bóg dla nas przewodnikami w drodze na łono Abrahama.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, by rodzice sami kupili dzieciom różańce.
 2. We wtorek rozpoczyna się październik, będący miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 3. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 4. Młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas I szkoły średniej, która rozpoczyna kolejny rok przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o odbiór indeksów (książeczek) do bierzmowania.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na pierwszą po wakacjach prelekcję, która odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Prelegentem będzie ks. Adam Rożniakowski. Temat prelekcji to: Wściekłość i duma – refleksje wokół eseju Józefa Ratzingera „Gdy Europa nienawidzi samą siebie”.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przypomina, że do 2. października trwają zapisy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Szymanowa w Biurze parafialnym. Prosimy również do tego czasu uregulować płatności związane z pielgrzymką w  kwocie 65 zł. Uczestnikom pielgrzymki przypominamy o zabraniu ze sobą leków, dokumentów oraz dużej dawki humoru. Zbiórka w sobotę przed kościołem od ul. Spacerowej o godz. 5.50. Wyjazd punktualnie o godz. 6.00. Powrót do Bydgoszczy około godz. 20.30.
 7. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Siostry Misjonarki organizują zbiórkę zwykłych i elastycznych bandaży. Skrzynka będzie wystawiona w kruchcie kościoła przez cały miesiąc październik. Więcej informacji na plakacie.
 8. Dzisiaj po Mszach św. u siostry Faustyny będzie można nabyć kalendarz misyjny na 2020 rok oraz książkę stanowiące cegiełki na działalność misyjną sióstr.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek IV Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się wyjątkowo w czwartek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.00,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Adorację zakończymy w sobotę około godz. 7.10, odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 1. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych i młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Kędziorę.

Plik PDF do pobrania: XXVI Niedziela Zwykła