XXV Niedziela Zwykła

18.09.2016

Nasza wiara, aby była autentyczna, musi sięgać konkretów codziennego życia. Dzisiaj Pan Bóg pyta nas o nasze odniesienie do ludzi i o dysponowanie dobrami materialnymi. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. I do nas skierowane są słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj zbieramy formularze zgłoszeniowe do I Komunii Świętej i do sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę dzieciom i młodzieży wydawane będą indeksy określające drogę przygotowania do przyjęcia sakramentów: pokuty, Eucharystii i bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o kontrolowanie postępów w formacji swoich dzieci i pomoc w wypełnianiu ich zadań.
 2. W dzisiejszą niedzielę po mszach świętych do puszek, zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski zbieramy ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje trzydniową pielgrzymka do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23-25 września. Zapisy w Biurze Parafialnym. Zostały ostatnie wolne miejsca. Prosimy osoby już zapisane o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia i wpłatę należności za pielgrzymkę. Wyjazd w piątek o godzinie 5.00. Zbiórka uczestników o godzinie 4.40 przy kościele, od strony ul. Spacerowej. Prosimy zabrać ze sobą coś do jedzenia i niezbędne lekarstwa.
 4. Nasze siostry, Służebnice Ducha Świętego, pragną podzielić się radością z posiadania, od niedawna, relikwii współzałożycielki Zgromadzenia – bł. Matki Józefy, Hendriny Stenmanns. Siostry zapraszają 20 września, we wtorek, o g. 17.00 do kaplicy domu zakonnego przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo za wstawiennictwem Błogosławionej. Można napisać na kartce intencję, w której ktoś będzie chciał się modlić, i przynieść ze sobą na nabożeństwo.
 5. 20 września br. w Asyżu odbędzie się spotkanie międzyreligijne, któremu przewodniczył będzie papież Franciszek. Ojcu świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w tym dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, aby dzień 20 września był obchodzony jako Dzień Modlitw w Intencji Pokoju.
 6. Zostaliśmy poproszeni o pomoc dla chorej Agnieszki, która jest córką jednego z pracowników, którzy remontowali dach naszej plebanii. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla tej osoby.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XVII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w dniach 23 – 25 września br. Szczegóły na informacjach w gablocie.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na prelekcję, która odbędzie się w dniu 26 września br. o godz.19.10 – zaraz po mszy świętej wieczornej. Prelekcję wygłosi ks. Adam ROŻNIAKOWSKI, który wprowadził nas w cykl spotkań łączących się z Rokiem Miłosierdzia Bożego, a tematem kolejnego spotkania będzie: PANIE ILE RAZY MAM PRZEBACZYĆ…?!. Jest to kontynuacja tematu poprzedniej prelekcji wygłoszonej przez ks. Adama w dniu 29 lutego 2016 r.
 9. Kuria Biskupia w Bydgoszczy organizuje kolejny kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w dniach 3 i 4 listopada br.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych: Chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej; Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 11. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 2 października podczas Mszy św. o godz. 10.30. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, by rodzice sami kupili dzieciom różańce.
 12. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 13. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro, zrozumienie oraz życzliwość.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty śp. Elżbietę Gaj, której pogrzeb rozpocznie się w czwartek Mszą św. o godz. 12.00 na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: XXV Niedziela Zwykła