XXV Niedziela Zwykła

19.09.2021

          Najmilsi: Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej – skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój. Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.

(Jk 3, 16-4,3)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj mija termin dostarczenia wypełnionych formularzy zgłoszeniowych kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej. Formularze prosimy złożyć w wystawionym przy figurze Św. Jana Pawła II koszu.
 2. We wrześniu zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odbywają się od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. oraz w niedziele o godz. 17.00, a więc przed wieczorną Mszą św.
 3. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają na nabożeństwo ku czci bł. Matki Józefy w kaplicy przy ul. Borówkowej 9. Początek w poniedziałek 20 września o godz. 17.00.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie oraz Archikatedry Oliwskiej. Odbędzie się ona, 9 października br. Koszt: 65 zł. od osoby (obejmuje on przejazd oraz ubezpieczenie od NW). Chętnych do udziału w pielgrzymowaniu prosimy o zgłaszanie się do Biura Parafialnego wraz z uiszczeniem opłaty. Termin zgłoszeń upływa 6 października. Wyjazd o godz. 6.00. Autobus podstawiony zostanie przy kościele, od strony ul. Spacerowej.
 5. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św.,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Od czwartku powracamy także do popołudniowego dyżuru w czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 5. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adelę Huzar.

Plik PDF do pobrania: XXV Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.