XXV Niedziela Zwykła

22.09.2019

Nasza wiara, aby była autentyczna, musi sięgać konkretów codziennego życia. Dzisiaj Pan Bóg pyta nas o nasze odniesienie do ludzi i o dysponowanie dobrami materialnymi. Oszustwo, wyzysk, chciwość nie pozostaną bez konsekwencji. I do nas skierowane są słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W sobotę 28 września w sali parafialnej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Wtedy też zostaną wydane dzieciom dzienniczki.
 2. Młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas I szkoły średniej, która rozpoczyna kolejny rok przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o odbiór indeksów (książeczek) do bierzmowania.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych  do wspólnego pielgrzymowania – w dniu 05 października – do Niepokalanowa i Szymanowa. Koszt 65zł. na osobę (w tym koszt przejazdu, ubezpieczenia NW oraz opłata przewodników). Wyjazd z przed kościoła od ul. Spacerowej o godzinie 6.00. Przyjazd do Bydgoszczy przewidywany jest na godzinę 20.30. Zbiórka uczestników przy autokarze o godzinie 5.50. Zgłoszenia chętnych w biurze parafialnym wraz z dokonaniem wpłaty do 02. października.
 4. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 7. października w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 5. Spotkania wspólnoty SYCHAR, skierowanej do wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka odbywają się w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 26 września o godz. 18.00.
 6. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Dziękujemy za składane ofiary.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Czesława Ostrowska, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele w poniedziałek o godz. 10.00. Dalszy przebieg ceremonii pogrzebowych o godz. 12.15 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej.

Plik PDF do pobrania: XXV Niedziela Zwykła