XXIX Niedziela Zwykła

16.10.2016

Na kartach Pięcioksięgu widać, jaką ochroną cieszyły się wdowy w starożytnym Izraelu. Nie miały oparcia, dlatego potrzebowały opieki od innych. Wdowa z dzisiejszej Jezusowej przypowieści naprzykrza się sędziemu, gdyż potrzebuje obrony. Sama nie da sobie rady. I to jest sedno naszej relacji z Bogiem: sami nie damy rady. Dlatego mamy Go prosić, wołać do Niego, niekiedy krzyczeć. Bo jesteśmy jak ta wdowa – aby żyć naprawdę, potrzebujemy Bożej łaski i obrony. Najpierw jednak musimy się do tej potrzeby przyznać. Stanięcie w prawdzie o naszej kruchości i braku samowystarczalności otwiera drogę ku odnowie całego naszego życia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Za tydzień przeżywać będziemy w całym Kościele Niedzielę Misyjną. Pieniądze z Mszy św. przeznaczamy na cele misyjne.
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Eliasza Boriaczuka z Ukrainy. Ks. Eliasz od miesiąca jest proboszczem nowopowstałej parafii pw. Św. Jana Pawła II w Równym na Wołyniu. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
 • w naszym kościele:

– w niedziele o godz. 17.00

– w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00

w soboty po porannej Mszy św.

– z udziałem dzieci w piątki o godz. 17.15,

– kandydaci do bierzmowania, młodzież pozostałych klas gimnazjalnych i szkół średnich w miarę możliwości uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi,

 • Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na cmentarzu zostanie odprawiona podobnie jak w ubiegłych latach o godz. 14.30.
 2. W kruchcie na stoliku zostały wyłożone kartki na Wymienianki, na których czytelnie wypisujemy (w mianowniku) imiona zmarłych, za których modlić będziemy się na różańcu od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty składamy w Biurze Parafialnym uzgadniając przy okazji termin modlitwy za zmarłych.
 3. W związku z porządkowaniem grobów naszych zmarłych, uprzejmie prosimy o uporządkowanie spraw związanych z przedłużeniem ważności miejsc na naszym cmentarzu. Termin dzierżawy niektórych miejsc dawno już upłynął. W związku z tym przypominamy, po upływie 20 lat grób może być użyty do ponownego pochówku.
 4. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00,
 • II Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek o godz. 17.30,
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • IV Kręgu Domowego Kościoła w środę o godz. 17.30,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 18 październikapo wieczornej Mszy św. w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach św., w kruchcie kościoła, będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję z cyklu Jeden świat – wiele kultur. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na wykład, który odbędzie się 24 października (poniedziałek) o godz.10 zaraz po wieczornej Mszy św.. Prelekcję wygłosi ks. Maciej Chmielewski – egzorcysta diecezji bydgoskiej. Tematem kolejnego spotkania będzie: Natura i działanie złych duchów we współczesnym świecie.
 5. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelką pomoc świadczoną naszej Parafii.
 8. Dobremu Bogu polecajmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXIX Niedziela Zwykła