XXIX Niedziela Zwykła

17.10.2021

        Mając arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz poddanego próbie pod każdym względem podobnie jak my – z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy doznali miłosierdzia i znaleźli łaskę pomocy w stosownej chwili.  

(Hbr 4, 14-16)

       OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczą w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy szczególnie w piątki na godz. 18.00.
 2. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 3. W najbliższy piątek obchodzimy w liturgii wspomnienie Św. Jana Pawła II. Do tego dnia przygotowujemy się Nowenną do Św. Jana Pawła II, którą każdego dnia łączymy z nabożeństwem różańcowym.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. W czasie wszystkich Mszy św. świadectwo o swojej pracy misyjnej w Korei Południowej dawać będzie Siostra Hanna Lellek ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Będzie także okazja nabycia kalendarza misyjnego na 2022 rok.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na naszym Cmentarzu Parafialnym, w intencji wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na cmentarzu, zostanie odprawiona o godz. 13.30!
 6. W 5. rocznicę konsekracji kościoła pw. Bł. Michała Kozala, Bp. i M., w czwartek 28 października o godz. 17.00, zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka, biskupa bydgoskiego. Ks. Proboszcz Kan. Tadeusz Putz wraz z parafianami, na tę uroczystość serdecznie wszystkich zaprasza.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Diecezjalnego Zarządu Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 13.00,
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św.,
 • młodzieży z klas VII szkoły podstawowej, rozpoczynającej przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w sobotę o godz. 9.30 w kościele,
 • Ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św.
 1. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. W czwartek dodatkowy, popołudniowy dyżur od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dziękuje za zebrane w ubiegłą niedzielę pieniądze na ratowanie życia ciężko chorej mamy szóstki dzieci. Zebrano 4009zł + 100 dolarów amerykańskich.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXIX Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.