XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020


Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.
(Flp 2, 15d 16a)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W związku z tym, że powiat bydgoski i sama Bydgoszcz znalazły się w czerwonej strefie epidemiologicznej zostają wprowadzone ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta dla naszego kościoła wynosi 78 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zarządzeń i zachowywanie wszelkich zasad bezpieczeństwa: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą; dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.
 2. Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00, w soboty po porannej Mszy św.. Kandydaci do bierzmowania i pozostała młodzież uczestniczy w nabożeństwach wraz z dorosłymi, natomiast dzieci zapraszamy w piątki na godz. 18.00.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają wszystkich, którym trudność sprawia dotarcie do kościoła, na październikowy różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 5. Dzisiaj po wszytkich Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na wsparcie pracy misjonarek i misjonarzy. Siostry rozprowadzają też kalendarze misyjne na 2021 rok.
 6. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek 19. października na Mszę św. o godz. 18.00 do kaplicy w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody 18 w Bydgoszczy.
 7. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary.
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 11. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Genowefę Prokopiak, która przez długie lata, z wielkim oddaniem pracowała dla naszej Parafii jako księgowa. Ostatnie pożegnanie Pani Genowefy rozpocznie się we wtorek 20. października o godz. 11.00 Mszą św. w naszym kosciele. Dalszy ciąg uroczystości pogrzebowych o godz. 12.45 na Cmentarzu Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy przy ul. Ludwikowo.

Plik PDF do pobrania: XXIX Niedziela Zwykła