XXIV Niedziela Zwykła

17.09.2023

Złość i gniew są obrzydliwościami, których trzyma się grzesznik. Tego, kto się mści, spotka pomsta od Pana, On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy. Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia? Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Sam, będąc ciałem, trwa w nienawiści, któż więc zyska dla niego odpuszczenie grzechów? Pamiętaj o rzeczach ostatecznych i przestań nienawidzić – o rozkładzie ciała, o śmierci, i trzymaj się przykazań! Pamiętaj o przykazaniach i nie miej w nienawiści bliźniego – o przymierzu Najwyższego, i daruj obrazę! (Syr 27, 30 – 28, 7)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przypada 84 rocznica rosyjskiej napaści na Polskę. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla wszystkich ofiar tych tragicznych i zbrodniczych wydarzeń.
 2. We wrześniu zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odbywają się od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę po porannej Mszy św. oraz w niedziele o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają na nabożeństwo ku czci bł. Matki Józefy w kaplicy przy ul. Borówkowej 9. Początek w środę 20 września o godz. 17.00.
 5. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym. Do rozpoczęcia śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość czytania nut! Zachęcamy Panie i Panów, starszych i młodszych. Próby będą odbywać się regularnie raz w tygodniu. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie.
 6. Karty ze zgłoszeniami – dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży z klasy VII do bierzmowania – prosimy składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 7. Najbliższe dwa terminy Uroczystości I Komunii Świętej planowane są na: sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 10.00 oraz niedzielę 26 maja 2024 r. o godz. 10.00. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas II i III odbędzie się w najbliższą środę, 20 września, o godz. 19.30 w kościele. Pierwsza katecheza dla dzieci klas III przygotowujących się do tej uroczystości odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 11.00 w sali parafialnej w plebanii.
 8. Siostra Gabriela zaprasza na spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 9. Przypominamy, że proboszcz Parafii pw. Bł. Michała Kozala Bp. i M. w Bydgoszczy, Ks. Kan. Tadeusz Putz, zaprasza na obchody 130 rocznicy urodzin Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka zostanie odprawiona we wtorek, 26 września, o godz. 17.00.
 10. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXIV Niedziela Zwykła