XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020

Bracia: Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi. (Rz 14,7-9)

 

W drugą niedzielę miesiąca dobremu Bogu polecajmy

wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Bydgoszczy, dr Marcin Jiers, przypomina, że „wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos”. Przy wejściach do kościoła (w kruchcie i zakrystii) oraz na chórze zamontowano łokciowe dozowniki z płynem do dezynfekcji.
 2. Zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek dzisiaj o godz. 16.45 w kościele.
 3. Bractwo Świętego Szkaplerzazaprasza w najbliższą sobotę, 19. września, na jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Oborach. Więcej informacji podajemy na plakacie w gablocie ogłoszeń. Plakat
 4. Dzisiaj mija termin dostarczenia wypełnionych formularzy zgłoszeniowych kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej. Formularze prosimy złożyć w wystawionym przy figurze Św. Jana Pawła II koszu.
 5. W sobotę 26. września w kościele o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Wtedy też zostaną wydane dzieciom dzienniczki.
 6. Młodzież klas VIII szkoły podstawowej oraz klas I i II szkoły średniej, która rozpoczyna kolejny etap przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy by w przyszłą niedzielę odebrała indeksy (książeczki) do bierzmowania.
 7. Spotkanie, dzieci (wraz z rodzicami), które będą miały I Komunię Świętą 27. września, odbędzie się w czwartek 24. września o godz.17.00.w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę, w kruchcie kościoła, będą zbierane składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • kandydatów na ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w najbliższy piątek o godz. 17.00 w sali parafialnej,
 • lektorów i ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 1. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 5. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Garczyńską.

Plik PDF do pobrania: XXIV Niedziela Zwykła