XXIV Niedziela Zwykła

15.09.2019

Słowo Boże wychodzi dzisiaj naprzeciw naszej skłonności do ocen i osądów, dzielenia ludzi na dobrych i złych. Cudze braki, wady, przewinienia często budzą w nas oburzenie i niechęć. Tymczasem wszyscy w równym stopniu potrzebujemy miłosierdzia. Jeśli dane jest nam dostrzec słabości naszych bliźnich, to tylko po to, byśmy jak Abraham orędowali za nimi u Boga. Z nadzieją, że ktoś inny, widząc nasze zło, pomodli się i za nas.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W poniedziałek, o godz. 18.30, Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania, grupie wcześniej przygotowanej młodzieży, która ukończyła gimnazjum i rozpoczęła naukę w szkole średniej.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Natomiast w środę w liturgii obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i polskiej młodzieży.
 3. Dzisiaj mija termin dostarczenia wypełnionych formularzy zgłoszeniowych kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej.
 4. W sobotę 28 września w sali parafialnej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Wtedy też zostaną wydane dzieciom dzienniczki.
 5. Młodzież klas VIII szkoły podstawowej oraz klas I szkoły średniej, która rozpoczyna kolejny rok przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o odbiór indeksów (książeczek) do bierzmowania.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych  do wspólnego pielgrzymowania – w dniu 05 października – do Niepokalanowa i Szymanowa. Koszt 65zł. na osobę (w tym koszt przejazdu, ubezpieczenia NW oraz opłata przewodników). Wyjazd z przed kościoła od ul. Spacerowej o godzinie 6.00. Przyjazd do Bydgoszczy przewidywany jest na godzinę 20.30. Zbiórka uczestników przy autokarze o godzinie 5.50. Zgłoszenia chętnych w biurze parafialnym wraz z dokonaniem wpłaty do 02. października.
 7. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają na kolejne nabożeństwo ku czci bł. Józefy w najbliższy piątek na godz. 17.00 do kaplicy przy ul. Borówkowej 9.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • IV Kręgu Domowego Kościoła we wtorek o godz. 17.00,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Dziękujemy za składane ofiary.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Spychalską.

Plik PDF do pobrania: XXIV Niedziela Zwykła