XXIII Niedziela Zwykła

04.09.2016

 Nic w naszym życiu nie może konkurować z Panem Jezusem. Cokolwiek nas odciąga od Niego, winno się stać przedmiotem naszej nienawiści. Nie sposób być Jego uczniem, jeśli nie podejmie się radykalnej decyzji wyboru drogi krzyża i odrzucenia wszystkiego, co oddala nas od Jezusa. Ponieważ sami na taką wolność nie potrafimy się zdobyć, musimy prosić w modlitwie o dar Bożej mocy i mądrości z wysoka.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Powróciliśmy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30; w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30. poświecimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych szkoły podstawowej. Podczas tej Mszy św. zostanie także rozstrzygnięty konkurs literacki dla dzieci ubiegłorocznych klas III: Pan Jezus po raz pierwszy w moim sercu.
 3. Za tydzień po Mszach św. rozdawane będą formularze zgłoszeniowe dla dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży i dorosłych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Przypominamy, że do I Komunii Świętej przystępują dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej. Najbliższa Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w ostatnią niedzielę maja tj. 28.05.2017, podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 4. W dniach 9-11 września w ramach PROJEKTU KOSTKA odbędzie się w Złotowie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży będące podsumowaniem i dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje trzydniową pielgrzymka do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23-25 września. Koszt tej pielgrzymki szacowany jest na około 370 zł i obejmuje przejazd, wstępy, noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy w Biurze Parafialnym. Osoby, które już się zapisały, prosimy o dokonywanie wpłat.
 6. W najbliższy czwartek w liturgii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej Diecezji. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza wszystkich na uroczystą sumę odpustową 8 września, która rozpocznie się o godz. 18.00 w katedrze.
 7. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej z okazji 100-lecia objawień fatimskich organizuje w sobotę 10 września br. konferencję: Tajemnica i obietnica 1917-2017, którą poprowadzi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Polsce. Odbędzie się ona w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej i będzie poprzedzona Mszą św. w seminaryjnej kaplicy o godz. 9.00. Szczegóły na plakacie.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Przypominamy, że w naszej Parafii działa Pogodna Wspólnota. Zapraszamy na spotkania wszystkich seniorów, którzy pragną spotkania z drugim człowiekiem przy kawie, herbacie, także piosence, muzyce i  Wśród propozycji są wyjścia do kina, opery, filharmonii oraz wspólne wyjazdy. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki, w godz. od 16.00 do 18.00. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 12 września o godz. 16.00.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św. w Biurze Parafialnym. W godzinach otwarcia biura w tygodniu można zamawiać intencje na przyszły rok.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Dzisiejszy numer poświęcony jest kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty.
 4. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składki z Mszy św. przeznaczamy na dalsze remonty. W najbliższym czasie zostanie odnowiony i obłożony kamieniem cokół pod krzyżem na Cmentarzu Parafialnym.
 5. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania : XXIII Niedziela Zwykła