XXIII Niedziela Zwykła

04.09.2022

Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana? Nieśmiałe są myśli śmiertelników i przewidywania nasze zawodne, bo śmiertelne ciało przygniata duszę i ziemski przybytek obciąża lotny umysł. Mozolnie odkrywamy rzeczy tej ziemi, z trudem znajdujemy, co mamy pod ręką, a któż wyśledzi to, co jest na niebie? Któż poznał Twój zamysł, gdybyś nie dał Mądrości, nie zesłał z wysoka Świętego Ducha swego? I tak ścieżki mieszkańców ziemi stały się proste, a ludzie poznali, co Tobie przyjemne, a wybawiła ich Mądrość. (Mdr 9,13-18)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Biskup Krzysztof Włodarczyk zachęca do włączenia się w zbiórkę podpisów pod Projektem Ustawy o Zmianie Renty Socjalnej. Podpisy zbieramy dzisiaj po Mszach św.
 2. Powróciliśmy do całorocznego porządku Mszy św.: w niedziele godz.: 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, w dni powszednie o 7.30 i 18.30.
 3. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30. Dzisiaj także, rozdajemy zgłoszenia dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży z klasy VII, rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania. Zgłoszenia (formularze) należy oddać w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Najbliższe dwa terminy Uroczystości I Komunii Świętej planowane są na: sobotę 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 oraz niedzielę 28 maja 2023 r. o godz. 10.00.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 6. Przez cały wrzesień, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz w niektórych parafiach przeżywane są nabożeństwa ku czci Miłosierdzia BożegoKoronką do Miłosierdzia Bożego. Także w naszej Parafii, we wrześniu, w sposób szczególny zgłębiać chcemy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszej Parafii do uczestnictwa w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odbywać się będą od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w pozostałe soboty września po porannej Mszy św. oraz w niedziele o godz. 17.00.
 7. Msza św. dla członków Akcji Katolickiej, Civitas Christiana i Towarzystwa Św. Wojciecha, przed odpustem Matki Bożej Pięknej Miłości, odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w Katedrze.
 8. W najbliższy czwartek obchodzimy w naszej katedrze odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki Diecezji Bydgoskiej. Program uroczystości i przygotowania do niej, został wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 9. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspieramy remonty w obiektach parafialnych. W ostatnim czasie wykonano stół i regał do sali Najświętszego Serca Pana Jezusa nad zakrystią. Łączny koszt wyniósł 13 000 zł. Otrzymaliśmy także od sponsorów łącznie 30 krzeseł do tej sali. Należy jeszcze doposażyć salę w naczynia (talerze, talerzyki, szklanki, filiżanki, cukiernice), garnek do wody oraz potrzebne sztućce (łyżeczki, widelczyki, noże, łopatki do ciasta).
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Westfalewską.

Plik do pobrania: XXIII Niedziela Zwykłą