XXIII Niedziela Zwykła

8.09.2019

Nic w naszym życiu nie może konkurować z Panem Jezusem. Cokolwiek nas odciąga od Niego, winno się stać przedmiotem naszej nienawiści. Nie sposób być Jego uczniem, jeśli nie podejmie się radykalnej decyzji wyboru drogi krzyża i odrzucenia wszystkiego, co oddala nas od Jezusa. Ponieważ sami na taką wolność nie potrafimy się zdobyć, musimy prosić w modlitwie o dar Bożej mocy i mądrości z wysoka.

W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca, naszą wdzięczną pamięcią modlitewną otaczamy tych, którzy swoją modlitwą, cierpieniem i ofiarami materialnymi wspierają remonty w naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 2. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. sali w domu parafialnym.
 3. W piątek zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone ze Mszą św. i procesją ze świecami do figury Matki Bożej. Początek o godz. 18.00 w kościele.
 4. W sobotę w liturgii obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W poniedziałek, 16. września, podczas Mszy św. o godz. 18.30, Ks. Biskup Jan Tyrawa, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tym roku ukończyła gimnazjum. Przed tym wydarzeniem odbędą się spotkania dla kandydatów. Spotkania są obowiązkowe! Na pierwszym ze spotkań należy podać wybrane do bierzmowania imię oraz świadka bierzmowania. Terminy spotkań: w sobotę 7. września o godz. 10.00; w czwartek 12. września o godz. 19.00; w piątek 13. września o godz. 19.00; w sobotę 14. września o godz. 10.00 (spowiedź św. przed bierzmowaniem i spotkanie).
 6. Spotkanie lektorów, ministrantów, kandydatów na ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w najbliższą sobotę o godz. 9.00.
 7. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 8. Do przyszłej niedzieli prosimy o dostarczenie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii Świętej.
 9. W dzisiejszą niedzielę wyjątkowo nie przyjmujemy intencji Mszy św..
 10. Dziękujemy za składane ofiary.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXIII Niedziela Zwykła