XXII Niedziela Zwykła

28.08.2016

Dążenie do pierwszeństwa, do pochwał, do zaszczytów jest chorobą duszy. Skłonność do porównywania się z innymi albo do wybijania się kosztem drugich świadczy o tym, że nie potrafimy cieszyć się Panem, nie przyjmujemy Jego darów. Kto uczestniczy w Eucharystii z wiarą w nieskończoną i niepowtarzalną miłość Jezusa, ten nie musi już szukać gdzie indziej zaspokojenia swoich najgłębszych pragnień. Prostota, pokora, służba cechują tych, których Jezus wyzwolił.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Od czwartku powracamy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30; w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. poświecimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych szkoły podstawowej. Podczas tej Mszy św. zostanie także rozstrzygnięty konkurs literacki dla dzieci ubiegłorocznych klas III: Pan Jezus po raz pierwszy w moim sercu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,
 • do chorych udamy się w piątek po porannej Mszy św.,
 • dzieci młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 18.00,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę około godz. 7.10, odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 • nabożeństwo Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.
 1. W dniach 9-11 września w ramach PROJEKTU KOSTKA odbędzie się w Złotowie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży będące podsumowaniem i dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje trzydniową pielgrzymka do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23-25 września. Koszt tej pielgrzymki szacowany jest na około 370 zł i obejmuje przejazd, wstępy, noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na kolejny wykład, tym razem zatytułowany: Rodzina – strzeż tego co ci powierzono. Wygłosi go ks. Łukasz Krzewiński z Parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.
 4. Spotkanie Oazy młodzieżowej w najbliższą sobotę o godz. 16.30.
 5. W gablocie ogłoszeń wywieszono program obchodów odpustu w bydgoskiej katedrze ku czci Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Pięknej Miłości.
 6. Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej z okazji 100-lecia objawień fatimskich organizuje w sobotę 10 września br. konferencję: Tajemnica i obietnica 1917-2017, którą poprowadzi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Polsce. Odbędzie się ona w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej i będzie poprzedzona Mszą św. w seminaryjnej kaplicy o godz. 9.00.
 7. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św. w Biurze Parafialnym. W godzinach otwarcia biura w tygodniu można zamawiać intencje na przyszły rok.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 9. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro, zrozumienie oraz życzliwość.
 10. Módlmy się za zmarłych parafian, zmarłych sympatyków naszego kościoła i wszystkich bliskich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Henryka Gałaszuka i Janusza Welca.

Plik PDF do pobrania: XXII Niedziela Zwykła