XXII Niedziela Zwykła

27.08.2022

Sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem,
i rozkoszują radością.
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu,
cieszcie się Panem, przed Nim się weselcie. (z Ps 68)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz z Wojownikami Maryi zaprasza na Różaniec ulicami Bydgoszczy. Więcej wiadomości na ten temat na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 2. Biskup Krzysztof Włodarczyk zachęca do włączenia się w zbiórkę podpisów pod Projektem Ustawy o Zmianie Renty Socjalnej. Podpisy zbierać będziemy w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św.
 3. Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza – w rocznicę konsekracji naszej Katedry, która przypada w środę, 31 sierpnia – na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Do końca sierpnia obowiązuje w naszej świątyni wakacyjny porządek Mszy św. Od 1 września, czyli od najbliższego czwartku, wracamy do całorocznego porządku Mszy św.: w niedziele godz.: 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, w dni powszednie o 7.30 i 18.30.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na powakacyjną prelekcję, w najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia, po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej. Prelegentem będzie Andrzej Marmurowicz, a tematem wykładu: Błogosławiona Paulina Jaricot – wzór świeckiej apostołki.
 7. Zapraszamy na koncert chóru kameralnego Chreszczatyk z Kijowa. Odbędzie się on w Bazylice pw. Św. Wincentego a` Paulo w Bydgoszczy w najbliższy wtorek o godz. 18.30. Więcej wiadomości na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Od 1 września w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a także w niektórych parafiach rozpoczną się wieczorne nabożeństwa ku czci Miłosierdzia BożegoKoronką do Miłosierdzia Bożego. Także w naszej Parafii, we wrześniu, w sposób szczególny zgłębiać chcemy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odbywać się będą od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. oraz w niedziele o godz. 17.00, a więc przed wieczorną Mszą św.
 9. Msza św. dla członków Żywego Różańca, przed odpustem Matki Bożej Pięknej Miłości, odbędzie się w Katedrze, w czwartek – 1 września, o godz. 17.00.
 10. Msza św. dla członków Akcji Katolickiej, Civitas Christiana i Towarzystwa Św. Wojciecha, przed odpustem Matki Bożej Pięknej Miłości, odbędzie się w Katedrze, w niedzielę – 4 września, o godz. 18.00.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek II Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza.
 1. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę 4 września podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wtedy także, rozdamy zgłoszenia dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży z klasy VII, rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania.
 2. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXII Niedziela Zwykłą