XXII Niedziela Zwykła

29.08.2021

Bracia moi umiłowani: Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń. Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca jest taka: opiekować się sierotami i wdowami w ich utrapieniach i zachować siebie samego nieskażonym wpływami świata.

(Jk 1, 17-18. 21b-22. 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Do końca sierpnia obowiązuje w naszej świątyni wakacyjny porządek Mszy św. Od środy powracamy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Od 1 września w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a także w niektórych parafiach rozpoczną się wieczorne nabożeństwa ku czci Miłosierdzia BożegoKoronką do Miłosierdzia Bożego. Także w naszej Parafii, we wrześniu, w sposób szczególny zgłębiać chcemy tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odbywać się będą od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. oraz w niedziele o godz. 17.00, a więc przed wieczorną Mszą św.
 3. Poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych dla pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wtedy także, rozdamy zgłoszenia dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży z klasy VII, rozpoczynającej trzyletni okres przygotowania do bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę, 5 września, w Kościele w Polsce będzie obchodzony Dzień Solidarności z Afgańczykami. W każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Św. przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy do puszek, na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek II Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza.
 1. Od najbliższego pierwszego piątku miesiąca można podjąć dar uczestnictwa w nabożeństwie 9 pierwszych piątków miesiąca na 102 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Ten szczególny dar serca będzie wpisany do księgi pamiątkowej, która zostanie wniesiona do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu w 102 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, czyli 18 maja 2022 roku, o godz. 12.00. Formularze uczestnictwa są dostępne w kruchcie na stoliku.
 2. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem. Od czwartku powracamy także do popołudniowego dyżuru w czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 4. Dziękujemy za złożone ofiary.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXII Niedziela Zwykła

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 75% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.