XXII Niedziela Zwykła

31.08.2020

Proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu miłą, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe. (Rz 12,1-2)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Bydgoszczy, dr Marcin Jiers, przypomina, że „wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos”. Przy wejściach do kościoła (w kruchcie i zakrystii) oraz na chórze zamontowane są łokciowe dozowniki z płynem do dezynfekcji.
 2. Od najbliższego wtorku powracamy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. poświecimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych szkoły podstawowej.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, rozdawane będą formularze zgłoszeniowe dla dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Przypominamy, że do I Komunii Świętej przystępują dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej. Przyszłoroczna Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii planowana jest na ostatnią niedzielę maja tj. 30.05.2021, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Formularze należ dostarczyć do niedzieli 13. września.
 5. Młodzież ubiegłorocznych klas 8 oraz 1 i 2 szkół średnich prosimy o oddanie do przyszłej niedzieli indeksów (dzienniczków) do bierzmowania. Jest to warunek w przejściu kolejnego etapu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii Świętej września br. dobędzie się w najbliższą sobotę, 27. września, o godz. 9.00 w sali parafialnej. Prosimy o zachowanie wszelkich warunków bezpieczeństwa związanych z pandemią.
 7. Przypominamy, że w naszej Parafii działa Pogodna Wspólnota. Bardzo zapraszamy na spotkania wszystkich seniorów, którzy pragną spotkania z drugim człowiekiem przy kawie, herbacie, także piosence, muzyce i  Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki, w godz. od 16.00 do 18.00. Najbliższe spotkanie, połączone ze spotkaniem Koła Przyjaciół Radia Maryja, w poniedziałek 7. września o godz. 16.00.
 8. We wtorek, 8. września, w liturgii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej Diecezji.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek II Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do zgłoszonych wcześniej w Biurze Parafialnym chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę o godz. 7.00, nabożeństwem pierwszosobotnim Bractwa Świętego Szkaplerza.
 1. Trwa rekrutacja na studia teologiczne w Bydgoszczy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 2. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 6. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego wydania dołączony jest modlitewnik na wrzesień.
 7. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Malinowski oraz śp. Krystyna Matyjaszczyk, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w poniedziałek o godz.11.00.

Plik PDF do pobrania: XXII Niedziela Zwykła