XXII Niedziela Zwykła

01.09.2019

Dążenie do pierwszeństwa, do pochwał, do zaszczytów jest chorobą duszy. Skłonność do porównywania się z innymi albo do wybijania się kosztem drugich świadczy o tym, że nie potrafimy cieszyć się Panem, nie przyjmujemy Jego darów. Kto uczestniczy w Eucharystii z wiarą w nieskończoną i niepowtarzalną miłość Jezusa, ten nie musi już szukać gdzie indziej zaspokojenia swoich najgłębszych pragnień. Prostota, pokora, służba cechują tych, których Jezus wyzwolił.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Powróciliśmy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30. poświecimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych szkoły podstawowej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, rozdawane będą formularze zgłoszeniowe dla dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej oraz dla młodzieży klas VII, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Przypominamy, że do I Komunii Świętej przystępują dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej. Najbliższa Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w ostatnią niedzielę maja tj. 31.05.2020, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Formularze należ dostarczyć do niedzieli 15. września.
 4. 16. września, podczas Mszy św. o godz. 18.30, Ks. Biskup Jan Tyrawa, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tym roku ukończyła gimnazjum. Przed tym wydarzeniem odbędą się spotkania dla kandydatów. Spotkania są obowiązkoweNa pierwszym ze spotkań należy podać wybrane do bierzmowania imię oraz świadka bierzmowania. Terminy spotkań: w sobotę 7. września o godz. 10.00; w czwartek 12. września o godz. 19.00; w piątek 13. września o godz. 19.00; w sobotę 14. września o godz. 10.00 (spowiedź św. przed bierzmowaniem i spotkanie).
 5. Młodzież ubiegłorocznych klas 8 i 3 klasy gimnazjalnej prosimy o oddanie do dzisiaj indeksów (dzienniczków) do bierzmowania. Jest to warunek w przejściu kolejnego etapu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. Księża Biskupi apelują o to, by w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia wyłożyliśmy przy wyjściu z kościoła.Plik PDF do pobrania: Wzór oświadczenia rodziców 
 7. Przypominamy, że w naszej Parafii działa Pogodna WspólnotaBardzo zapraszamy na spotkania wszystkich seniorów, którzy pragną spotkania z drugim człowiekiem przy kawie, herbacie, także piosence, muzyce i  Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki, w godz. od 16.00 do 18.00. Najbliższe spotkanie, połączone ze spotkaniem Koła Przyjaciół Radia Maryja, w poniedziałek 2. września o godz. 16.00.
 8. Rada Osiedla Miedzyń-Prądy zaprasza mieszkańców, na spotkanie na którym zostaną przestawione zostaną aktualne inwestycje oraz zaplanowane i zapisane w dokumentach finansowych miasta. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym:
 • w czwartek III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i następujące po niej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
 • do chorych udamy się w piątek około godz. 9.00,
 • dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30,
 • w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocną adorację zakończymy w sobotę około godz. 7.10, odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • w sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo Bractwa Świętego Szkaplerza.
 1. W przyszłą niedzielę w liturgii obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej Diecezji. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza wszystkich na uroczystą sumę odpustową. W gablocie ogłoszeń wywieszono plakat informujący o tym wydarzeniu.
 2. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W dniach 20 – 22 września odbędzie się w Złotowie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w ramach dziewiątej już edycji Projektu Kostka. Zapraszają Misjonarze Świętej Rodziny.
 4. Trwa rekrutacja na studia teologiczne w Bydgoszczy. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 5. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro oraz życzliwość. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy dalsze remonty w budynkach parafialnych.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: XXII Niedziela Zwykła