XXI Niedziela Zwykła

21.08.2016

W obliczu bolesnego i nieoczekiwanego doświadczenia pytamy: Dlaczego? Co złego zrobiłem? Słowo Boże dzisiejszej niedzieli odpowiada na te pytania: „Bo tego Pan miłuje, kogo karze, chłoszcze każdego, którego za syna przyjmuje”. Bóg jest mądrym Ojcem i Wychowawcą, który przez doświadczenia i próby prowadzi nas do zbawienia. Przyjmijmy Jego słowo jako słowo nadziei, miłości i życia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W piątek w liturgii obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Po wieczornej Mszy św. w akcie zawierzenia oddamy Matce Bożej Królowej Polski nasze rodziny, Parafię, Naród Polski i Kościół w naszej Ojczyźnie.
 2. Do przyszłej niedzieli włącznie obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. Z dniem 1 września powracamy do całorocznego porządku Mszy św. W niedzielę odprawiane są o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 i 17.30, natomiast w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.30.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć – w cenie 1 zł – cegiełki Z u śmiechem do szkoły, rozprowadzane przez Caritas, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich dzieci jako wsparcie w zakupie przyborów szkolnych. Cegiełek pozostało już niewiele, a pieniądze z ich sprzedaży chcielibyśmy przekazać już w tym tygodniu.
 4. Przypominamy, że w każdą niedzielę, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, spieszą z posługą do osób starszych, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. oraz do chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze Parafialnym, a także w niedzielę po Maszach św.
 5. W dniach 9-11 września w ramach PROJEKTU KOSTKA odbędzie się w Złotowie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży będące podsumowaniem i dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży. 
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 27 sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Koszt, który obejmuje przejazd i ubezpieczenie – 25 zł. Zapisy do wtorku w Biurze Parafialnym – jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00. Zbiórka uczestników o godz. 6.40 przy kościele, od strony ul. Spacerowej. Prosimy zabrać ze sobą coś do jedzenia i niezbędne lekarstwa. Planowana jest także pielgrzymka trzydniowa do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Inwałdu i Częstochowy w dniach 23-25 września. Koszt tej pielgrzymki szacowany jest na około 370 zł i obejmuje przejazd, wstępy, noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy także w Biurze Parafialnym.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w ostatni poniedziałek miesiąca, tj. 29. sierpnia po wieczornej Mszy św. na kolejny wykład Rodzina – strzeż tego co ci powierzono, który wygłosi ks. Łukasz Krzewiński z Parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.
 8. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym. W godzinach otwarcia biura w tygodniu można już zamawiać intencje na przyszły rok.
 9. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro oraz życzliwość.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Ziemińską.

Plik PDF do pobrania – XXI Niedziela Zwykła